POZnań Stare Miasto

Nowy mural w sercu Poznania

Mural Szewska 14  Foto: materiały prasowe

Właśnie ruszyła realizacja wielkoformatowego muralu w ścisłym centrum Poznania. Malowidło nawiązuje do projektu z czasów PRL-u, reklamy producenta samolotów rolniczych z wizerunkiem mapy Poznania.

Dlaczego mural? Jest to niezwykle popularna forma sztuki, która zachwyca i sprawia, że przestrzeń miejska staje się ciekawa i inspirująca. To wyjątkowe dzieło, odtwarzające historyczne malowidło przedstawiającego panoramę średniowiecznego Poznania na podstawie zachowanych ikonograficznych prac Brauna i Hogenberga pochodzących z 1618 roku – informuje spółka Braughman Group Media.

Radni ze Starego Miasta przypominają, że warszawska firma odpowiada także za wielkoformatowe reklamy m.in. zasłaniające fasady i okna budynków, których legalność kwestionuje Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego i Miejski Konserwator Zabytków. Przy reklamie umieszczonej na przy Estkowskiego nielegalnie przycięto drzew, zasłaniające reklamową płachtę.

Spółka reklamowa informuje, że dla twórców kluczowe było miejsce powstania malowidła, tak, aby mogli się nim cieszyć wszyscy mieszkańcy miasta, dlatego też projekt będzie zdobił ścianę dawnego Arsenału przy ul. Szewskiej 14.

Już teraz pracuje nad nim grupa lokalnych artystów, którzy wykonują mural w 100% ręcznie, a do jego stworzenia wykorzystane zostaną ponad 140 litry farby.

Użyte w artykule zdjęcia: materiały prasowe

Tagi:

2 komentarzy

kliknij by dodać komentarz