Lifestyle

Nowości motoryzacyjne – kiedy wyjadą na poznańskie ulice?

Trwające właśnie targi motoryzacyjne w Paryżu to jedna z większych i ważniejszych tego typu imprez w Europie. Nie zabrakło tutaj samochodowych premier, ciekawych modeli koncepcyjnych i tych przyjaznych środowisku.

W stolicy Francji prezentują się najwięksi producenci prezentując często samochody, o których przeciętny Kaczmarek może tylko pomarzyć. Nas zainteresowały natomiast nowości, które zapewne wkrótce zobaczymy na poznańskich ulicach.

Jedną z częściej wybieranych przez nas marek jest Skoda. Samochody z charakterystycznym znaczkiem wybiera wuchta wiary i nie zawsze kieruje się przy tym atrakcyjną ceną, bo ta nie zawsze jest niska. Skoda zaprezentowała w Paryżu nowy model kodiaq, który w poznańskich salonach ma się pojawić na początku 2017 roku. To pierwszy SUV tego czeskiego producenta.

Kodiaq prezentuje się naprawdę ciekawie i może szybko podbić motoryzacyjne serca poznaniaków. Początkowo będziemy mieli do wyboru silnik 1.4 lub 2.0 TSI oraz 2.0 TDI, dostępny w czterech wariantach. Za podstawowy model skody kodiaq będziemy musieli zapłacić 89.900,00 złotych.

Skoda kodiaq na targach w Paryzu

Kolejną marką, którą często widzimy na naszych ulicach jest Dacia. Ten producent zdobywa nasz rynek oferując niezbyt skomplikowane, ale niezawodne i relatywnie tanie samochody. Podczas paryskich targów zaprezentowane zostały odświeżone, dobrze nam znane modele logan i sandero. Mają teraz bardziej nowoczesne i atrakcyjne wzornictwo. Nowy podstawowy silnik benzynowy SCe 75 to 3-cylindrowy silnik o pojemności 1.0 l (Euro 6), nowoczesny i bardziej wydajny.

Co jeszcze może zainteresować poznaniaków, którzy w najbliższym czasie będą szukać nowego samochodu? Oto kilka propozycji znanych producentów zaprezentowanych podczas paryskich targów, na które nie trzeba wydawać wuchty bejmów.

Użyte w artykule zdjęcia: x-news

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz