BizNews

Nowi Liderzy Przedsiębiorczości

Poznanski Lider Przedsiebiorczosci (1)  Foto:

W tym roku to prestiżowe wyróżnienia i statuetki kolejnej edycji Poznańskiego Lidera Przedsiębiorczości trafiły do przedstawicieli branż poligraficznej (WITO), farmaceutycznej (Smart Pharma spółka z o.o) i meblarskiej (Fabryka Mebli MARO). Uroczyste wręczenie nagród odbyło się w poznańskim Bazarze – miejscu, które jest symbolem wielkopolskiej gospodarności i pracy organicznej.

Organizacja i przeprowadzenie oceny merytorycznej zgłoszonych kandydatów zbiegło się z okresem pandemii. Tym bardziej cieszymy się i gratulujemy wszystkim naszym przedsiębiorcom, którzy są dziś z nami. Statuetka Lidera może pomóc tym firmom w trudnych czasach – mówi Jan Grabkowski, starosta poznański.

W dotychczasowych siedemnastu edycjach konkursu udział wzięło łącznie blisko 900 firm z Poznania oraz powiatu poznańskiego. Oprócz prestiżowego tytułu zwycięzcy otrzymują atrakcyjne nagrody, w tym m.in. bezpłatne studia podyplomowe na Politechnice Poznańskiej, Uniwersytecie Ekonomicznym czy UAM, obsługę rachunku dla biznesu przez PKO BP czy bezpłatne stoiska na MTP. Tegoroczna pula nagród wynosi blisko 180 tysięcy złotych.

Organizatorem obecnej edycji bezpłatnego konkursu jest powiat poznański, który nie tylko wziął na swoje barki całe przedsięwzięcie, ale także podjął decyzję o rozszerzeniu zasięgu na całą Metropolię Poznań (w tym roku mogły więc zgłaszać się także podmioty ze Śremu, Szamotuł, Obornik i Skoków).

Każda startująca firma musiała poddać się wnikliwej ocenie merytorycznej. Od kilku lat jest ona prowadzona przez ekspertów z firmy Grant Thornton, która ma ugruntowaną pozycję na rynku firm doradczych w Polsce. W tym roku dodano nowe kryterium oceny – działania proekologiczne.

Podmioty weryfikowane były między innymi pod kątem rozwiązań energooszczędnych czy tego w jaki sposób radzą sobie ze składowaniem i sortowaniem odpadów – wyjaśnia Mariusz Maik, z Grant Thornton, partnera merytorycznego konkursu.

W kapitule konkursu oprócz samorządowców zasiadają także naukowcy, przedsiębiorcy i bankowcy. W ocenie liczą się m.in. sukcesy na rynku, ciekawa oferta, wykorzystywane innowacje i nowoczesne metody organizacji pracy, a także czy działalność jest przyjazna ludziom i środowisku.

Konkurs o tytuł Poznańskiego Lidera Przedsiębiorczości skierowany jest do mikro-,małych i średnich przedsiębiorców oraz start-upów z terenu Metropolii Poznań.

Użyte w artykule zdjęcia:

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz