POZnań

Nowe znaki na przystankach autobusowych [foto]

Nowy znak na osiedlu Marysienki  Foto: ZTM

100 przystanków autobusowych otrzyma nowe tablice informacyjne. Oprócz znaku o miejscu zatrzymywania się autobusu, zamontowane zostaną także tabliczki z numerami kursujących w tym miejscu linii oraz nazwą przystanku i dzielnicy Poznania.

Nowy znak na osiedlu Marysienki Foto: ZTMTa nowość wpisuje się w System Informacji Miejskiej, pomagający mieszkańcom i osobom spoza miasta sprawnie poruszać się po Poznaniu, informuje Bartosz Trzebiatowski, rzecznik ZTM.

Znaki są montowane na przystankach, na których z różnych powodów nie można ustawić wiaty. Zmiany są wprowadzane w ramach bieżącej eksploatacji przystanków, przy okazji ZTM wymienia także metalowe kosze na śmieci.

Tabliczki z numerami linii, patrząc od góry, obejmują dzienne linie MPK, poniżej -linie innych przewoźników, a na dole linie nocne.

Nową aranżację można już zobaczyć, na przykład na przystankach: “Marysieńki I” na Piątkowie oraz “Deszczowa” na Morasku. Tabliczki z rozkładami jazdy oraz informacją o numerach linii, nazwą przystanku i znakiem już nie wiszą na odrapanych prętach lub lampach oświetlenia ulicznego, lecz estetycznych metalowych słupkach.

1 komentarz

kliknij by dodać komentarz

  • co z tego kiedy przystankow zazwyczaj nie sprataja, syf wielki ciagle