Aglomeracja

Nowe zbiorniki na tlen w wielkopolskich szpitalach

Szpital, lekarz operacja  Foto: materiały prasowe

Szpital powiatowy w Szamotułach otrzymał 3-tonowy zbiornik na tlen medyczny wraz z parownicą i kompletnym osprzętem. Lecznica na podstawie decyzji wojewody wielkopolskiego stała się szpitalem zakaźnym jednoimiennym, w którym zabezpieczono łóżka z pełnym dostępem do tlenoterapii dla 110 pacjentów. Obecnie w szpitalu, na drugim poziomie zabezpieczenia, zajętych jest przez pacjentów 55 łóżek.

Kolejny zbiornik na tlen medyczny, który pozwoli zabezpieczyć tlenoterapię dla ponad 100 pacjentów uruchomiono też w szpitali MSWiA w Poznaniu. Inwestycje tlenowe zrealizowano również w szpitalach powiatowych w Krotoszynie i Śremie.

Zgodnie z decyzją Agencji Rezerw Strategicznych do szpitala w Pile przekazany zostanie niebawem generator tlenu medycznego, który pozwoli na zabezpieczenie i wzmocnienie podstawowego źródła tlenu medycznego w lecznicy.

Obecnie w wielkopolskich szpitalach wykorzystuje się ponad 250 urządzeń do tzw. wyspokoprzepływowej tlenopterapii, które stanowią bardzo skuteczną broń przeciwko Covid-19. W szczytowym momencie drugiej fali koronawirusa, w listopadzie 2020 r. zużycie tlenu ciekłego sięgało w województwie 38 ton na dobę. W trakcie trzeciej fali, w niektórych dniach zużycie wyniosło ponad 62 tony.

Użyte w artykule zdjęcia: materiały prasowe

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz