POZnań

Nowe stacje rowerowe na Starołęce i Osiedlu Warszawskim

Sciezka rowerowa na Fredry - Strefa Tempo 30  Foto: lepszyPOZNAN / TD

Mieszkańcy Starołęki już w najbliższy weekend uzyskają dostęp do Poznańskiego Roweru Miejskiego. W pobliżu pętli tramwajowej, przed przystankiem autobusowym na ul. Fortecznej, powstła stacja PRM. Została tam przeniesiona z pl. Cyryla Ratajskiego.

W pobliżu dotychczasowej lokalizacji stacji, znajduje się inna, jedna z największych stacji PRM – przy pl. Wolności. Dodatkowo teren znajduje się w strefie Centrum PRM 4G Przypominamy, że na obszarze ograniczonym I ramą komunikacyjną rowery 4. generacji można wypożyczać i zostawiać wszędzie tam, gdzie jest to zgodne z przepisami, poza płytą Starego Rynku.

Jak informuje rzecznik Zarządu Transportu Miejskiego – przeniesienie stacji nie spowoduje więc utrudnień dla użytkowników korzystających z roweru miejskiego w centrum, zyskają natomiast mieszkańcy Starołęki, którzy do tej pory nie mieli możliwości skorzystania z PRM.

Jeszcze w maju planowana jest zmiana lokalizacji kolejnej stacji PRM 3G: Stacja Nieszawska, która nie cieszy się zainteresowaniem użytkowników, zostanie usunięta i przeniesiona w nowe miejsce: w rejon skrzyżowania ulic Warszawskiej i Krańcowej (za przystankiem tramwajowym w kierunku pętli Miłostowo).

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN / TD

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz