Aglomeracja

Nowe rowerowe strefy 4G

Piasnicka Kurlandzka stacja rowerru miejskiego  Foto: ZTM

Od dziś w systemie Poznańskiego Roweru Miejskiego pojawiło się 16 nowych lokalizacji stref 4G. Tydzień wcześniej do systemu włączonych zostało 97 nowych rowerów czwartej generacji.

Przypomnijmy, że rowery 4G dostępne są w ramach PRM od marca ubiegłego roku. Wielką zaletą jednośladów 4G jest możliwość zwrotu w dowolnym miejscu w ramach strefy użytkowania PRM, albo w obrębie stref, albo – za dodatkową opłatą – poza nimi.

W myśl obowiązującej umowy, kolejne rowery 4G pojawią się na ulicach stolicy Wielkopolski także w roku 2021 i 2022. Ich ilość zwiększana będzie etapowo tak, by z roweru miejskiego mogli korzystać użytkownicy z kolejnych rejonów miasta, zwłaszcza tych położonych nieco dalej od centrum, jak Smochowice, Wola czy Dębiec.

Obecnie na terenie miasta jest blisko 170 miejskich stref 4G.

Nowe lokalizacje: Folwarczna, Głogowska/Rawicka, Grunwaldzka/Wojskowa, Katowicka/Polanka, Książęca, Leszka/Browarna, Naramowicka/Bolka, Ognik, Piaśnicka/Kurlandzka, Piątkowska, PKP Podolany, Rondo Wielka Starołęka, Rondo Żegrze, Szwajcarska, Unii Lubelskiej, ZDM/Wilczak

Poznański Rower Miejski działa od kwietnia 2012 roku. W tym czasie w systemie zarejestrowało się 191,7 tys. użytkowników, którzy dokonali ponad 5,2 mln wypożyczeń. Obecnie flota PRM to ponad 1600 rowerów w tym ponad 600 rowerów 4G.

Stacja rowerowa - Kaponiera Foto: Tomasz Dworek

Użyte w artykule zdjęcia: ZTM

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz