SieBuduje

Nowe mieszkania. Rekordowy kwartał

Red Park - inwestycje na Dębcu  Foto: Maciej Lulko / materiały prasowe dewelopera

Pierwszy kwartał tego roku przyniósł rekord w liczbie transakcji i najwyższy wzrost sprzedaży mieszkań w Poznaniu. Nowe inwestycje powstają zarówno w centrum jak i na osiedlach peryferyjnych.

Sprzedaż nowych mieszkań w Polsce utrzymuje się na bardzo dobrym poziomie, jak oceniają analitycy REAS w raporcie za pierwszy kwartał tego roku. W ostatnich czterech kwartałach deweloperzy sprzedali w sumie ok. 63 tys. mieszkań. Najwyższy wzrost liczby transakcji, w porównaniu do ostatniego kwartału 2018, zanotowano w Poznaniu (o 36%).

W trzy pierwsze miesiące 2019 deweloperzy sprzedali 1,7 tys. lokali, co jest najlepszym wynikiem w historii rynku. Wynik z ostatnich czterech kwartałów to 5,3 tys., czyli zdecydowanie więcej niż w całym, rekordowym do tej pory 2017 roku.

Dobre wyniki sprzedaży to m.in. zasługa wieloetapowych inwestycji realizowanych na terenie Poznania zarówno w centrum jak i na peryferyjnych osiedlach, m.in. Piątkowie i Dębcu. Tu Red Park rozpoczyna budowę czwartego etapu inwestycji.

Nowe bloki powstają także w centrum Poznania, m.in. przy ul. Szyperskiej, gdzie osiedle buduje Echo Investment, do inwestycji przygotowuje się także Vastint w Starej Rzeźni.  Kilku deweloperów planuje także zabudowę Wzgórza Św. Wojciecha. W tym punkcie miasta brakuje miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego. Rada Osiedla Stare Miasto wskazuje, że chaotyczna zabudowa przy Garbarach, bez zaplanowanej zieleni, części wspólnej, wystarczającej liczby miejsc parkingowych powodować będzie coraz niższy komfort życia w śródmieściu Poznania i generować będzie problemy społeczne.

Użyte w artykule zdjęcia: Maciej Lulko / materiały prasowe dewelopera

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz