BizNews

Nowe miejsca pracy dla chemików i biologów

Laboratorium Selvita  Foto:

Krakowska firma biotechnologiczna otworzy w Poznaniu laboratorium. Początkowo zatrudnienie znajdzie tutaj około 50 osób, ale docelowo ma być ich więcej. 

Wielkopolska posiada fantastyczny potencjał naukowy – mówi dr Mirosława Zydroń, Członek Zarządu Selvita – mamy świadomość, że dla wielu zdolnych absolwentów tamtejszych uczelni, decyzja o przeprowadzce do Krakowa może być bardzo trudna, dlatego zdecydowaliśmy, że to my przyjdziemy do nich.

Selvita to firma biotechnologiczna. Podpisała własnie umowę dzierżawy laboratoriów w Wielkopolskim Centrum Zaawansowanych Technologii. Zamierza rozpocząć swoją działalność w Poznaniu na przełomie sierpnia i września.

Początkowo pracę znajdzie tutaj około 50 osób. Będą to głownie chemicy. Docelowo pracowników ma być jednak więcej. Do zespołu zapraszani będą między innymi biolodzy. Jak podkreślają władze krakowskiej firmy, poznańskie laboratorium ma zostać docelowo “drugim sercem Selvity” świadcząc zarówno usługi laboratoryjne, jak i aktywnie uczestnicząc w projektach innowacyjnych.

Fundament poznańskiego zespołu będą tworzyły osoby pochodzące z tego regionu, które od dłuższego czasu pracują w naszych laboratoriach w Krakowie – dodaje Mirosława Zydroń – jednocześnie rozpoczynamy w stolicy Wielkopolski intensywną rekrutację, a wybranych kandydatów zaprosimy na kilka miesięcy do Krakowa, aby mieli okazję wdrożyć się w naszą organizację zanim rozpoczną pracę w docelowym miejscu.

Siedziba Selvity i główne laboratoria, których łączna powierzchnia wynosi 2.700 m², mieszczą się właśnie w Krakowie. W ubiegłym roku spółka otworzyła również biura w Stanach Zjednoczonych oraz Wielkiej Brytanii.

14.10.2015 KRAKOW UL. BOBRZYNSKIEGO 14, SELVITA NZ FOT. ANDRZEJ BANAS / GAZETA KRAKOWSKA *** Local Caption *** ` ` ` ` `

Selvita jest polską firmą biotechnologiczną działającą w obszarze odkrywania i rozwoju leków stosowanych przede wszystkim w obszarze onkologicznym. Zajmuje się również świadczeniem usług badawczo-rozwojowych i budową rozwiązań informatycznych wspierających projekty innowacyjne.

Firma została założona w 2007 roku. Obecnie zatrudnia 314 pracowników, w tym 94 z tytułem doktorskim. Główna siedziba Spółki i laboratoria mieszczą się w Krakowie. Selvita posiada biura w największych ośrodkach biotechnologicznych na świecie, w Regionie Bostonu i Regionie San Francisco w Stanach Zjednoczonych oraz w Cambridge w Wielkiej Brytanii.

14.10.2015 KRAKOW UL. BOBRZYNSKIEGO 14, SELVITA NZ FOT. ANDRZEJ BANAS / GAZETA KRAKOWSKA *** Local Caption *** ` ` ` ` `

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz