Aglomeracja

Nowe hulajnogi w Poznaniu

Hulajnoga hive  Foto: materiały prasowe

W Polsce e-hulajnogi marki hive są obecne od 14 marca na warszawskich ulicach, a od 11 kwietnia można z nich korzystać również we Wrocławiu. Z myślą o usprawnieniu komunikacji w innych miastach Polski firma postanowiła wprowadzić swoją usługę do Krakowa i Poznania.

Kraków i Poznań to kolejne polskie metropolie, do których wchodzimy z naszą usługą. Pierwsze miesiące w Warszawie oraz Wrocławiu pokazały nam, jak chętnie Polacy korzystają z e-hulajnóg. Co ciekawe, w Europie to właśnie Polska przoduje w ilości miast, w których udostępniliśmy naszą usługę. – mówi Tristan Torres Velat, CEO hive.

Hive blisko współpracuje ze swoją siostrzaną firmą Free Now, będącej wspólnym przedsięwzięciem Daimlera i BMW. Zgodnie ze swoja filozofią, hive wspiera zastąpienie własnego auta innymi współdzielonymi środkami transportu, dlatego w Warszawie oraz Wrocławiu firma wprowadziła zniżkę na przejazdy e-hulajnogami dla posiadaczy kart miejskich.

Zależy nam żeby stać się nieodłącznym elementem krakowskiej i poznańskiej tkanki miejskiej oraz blisko współpracować z miastem i lokalną społecznością. Chcemy być stałą częścią nowoczesnego systemu mobilności rozwijającego się w polskich miastach. – mówi Łukasz Gontarek City Manager hive w Warszawie, który wspierał wprowadzenie usługi hive do kolejnych miast. – Nasza usługa spodoba się i przyda szczególnie tym osobom, które są zmęczone uciążliwymi korkami w mieście oraz utrudnieniami na drodze. E-hulajnogi umożliwiają szybką i wygodną jazdę, dodatkowo są idealnym uzupełnieniem dla już dostępnych środków transportu miejskiego.

hulajnogi można wypożyczyć za pomocą aplikacji działającej na systemach Android i IOS. Następnie przy pomocy mapy można odnaleźć dostępne e-hulajnogi – ich odblokowanie odbywa się po zeskanowaniu podanego kodu QR. Opłata startowa za wypożyczenie hulajnogi wynosi 2,5 złotego, a koszt minuty jazdy wynosi 45 groszy. W celu zakończenia użytkowania wystarczy zatrzymać się w bezpiecznym miejscu i nacisnąć przycisk „Zakończ przejazd”. W aplikacji istnieje możliwość zaparkowania hulajnogi na okres 30 minut bez konieczności zakończenia i wznowienia jazdy – wtedy inna osoba niż zalogowany użytkownik nie będzie mogła z niej skorzystać.

Hive stawia sobie za priorytet promowanie bezpiecznej i odpowiedzialnej jazdy. W związku z tym firma zaleca użytkownikom, aby zakładali kaski na czas jazdy, pozostawiali hulajnogi w taki sposób, by nie stwarzały zagrożenia dla innych uczestników ruchu oraz dostosowali prędkość do warunków jazdy. Model Segway ES4 stanowi podstawę floty hive i umożliwia szybkie i komfortowe poruszanie się po mieście, pozwalając na osiągnięcie maksymalnej prędkości do 25 km/h.

Hive powstał w 2018 roku, a swój pierwszy pilotażowy projekt uruchomił w listopadzie tego roku w Lizbonie. Firma oferuje wynajem elektrycznych hulajnóg na minuty w systemie swobodnego ruchu w określonych strefach obszarów miejskich. Jej usługi są już dostępne w Lizbonie, Atenach, Paryżu, Wiedniu, Brukseli, Warszawie, Wrocławiu, Krakowie i Poznaniu. Siedziba firmy znajduje się w Barcelonie, a na jej czele stoi Tristan Torres Velat, CEO. Od lutego 2019 roku hive jest częścią grupy FREE NOW, będącej wspólnym przedsięwzięciem inwestorskim BMW i Daimlera.

Użyte w artykule zdjęcia: materiały prasowe

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz