K U L T U R A

Nowa Gazownia z nowym programem

pawilon nowa gazownia  Foto:

Otwarciu Pawilonu Nowej Gazowni towarzyszyły spore nadzieje, że oto powstało miejsce, w którym odbywać się  będą ciekawe imprezy kulturalne. Po hucznym otwarciu nastąpiła jednak niepokojąca cisza. Przez jakiś czas budynek nie miał zarządcy i stał zapomniany. Teraz operatorem terenu, na którym znajduje się Pawilon Nowej Gazowni została Estrada Poznańska.

pawilon nowa gazownia

Umowa z Zarządem Komunalnych Zasobów Lokalowych podpisana została na czas nieokreślony.

Tak podpisana umowa pozwala na realizację programu kulturalnego, którego kierunki zostały zaakceptowane przez zastępcę prezydenta Dariusza Jaworskiego – wyjaśnia Rafał Łopka z Urzędu Miasta – szczegółowy program w przeważającej większości zawierać będzie szeroko pojęte elementy edukacyjne z zakresu teatru, designu, murale i graffiti oraz filmu.

W Nowej Gazowni realizowane będą także imprezy związane między innymi z Festiwalami: Teatralnym Malta, Filmów Animowanych Animator, Transatlantyk, Ethno Port, oraz Międzynarodowe Warsztaty Tańca.

Już teraz zapraszamy do Nowej Gazowni na koncert Karkowski/Lisek/Galarreta, który odbędzie się w czwartek 24 maja.

Podczas Jarmarku Świętojańskiego natomiast odbędą się cykle warsztatów dla dzieci z zakresu teatru i sztuki cyrkowej, a przez cały czerwiec prezentowane będą seanse filmowe dotyczące piłki nożnej. Można będzie także zobaczyć niektóre filmy w ramach Festiwalu Filmów Animowanych Animator, który odbędzie się w pierwszej połowie lipca.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz