Dopiewo

Nowa fontanna w Więckowicach

Nowa fontanna w Więckowicach  Foto: UG Dopiewo

Nowa, multimedialna fontanna w Więckowicach zachwyca mieszkańców i odwiedzających te strony gości. To już kolejna tego typu atrakcja w Gminie Dopiewo.

Wcześniej podobne fontanny powstały na stawie w Dopiewie, Konarzewie i Palędziu. Wszystkie mają po prostu wpływać pozytywnie na estetykę poszczególnych miejscowości i, jak widać, doskonale się z tego zadania wywiązują.

Fontanna w Więckowicach co minutę zmienia sekwencje strumieni wodnych i różnobarwne podświetlenie. Całość tworzy efektowne obrazy wodne. Jednak nie tylko o wrażenia estetyczne tutaj chodzi.

Fontanna, poza funkcją dekoracyjną, ma również zapewnić odpowiednie napowietrzenie wody i poprawić jej cyrkulację, co jest istotne z uwagi na znajdujące się w stawie ryby – podkreślają przedstawiciel Gminy.

Staw w Więckowicach został sfinansowany w części z bejmów* Samorządu Województwa Wielkopolskiego w ramach XI edycji konkursu Pięknieje wielkopolska wieś. Całość kosztowała 63.000,00 złotych, z czego ponad 45.000,00 złotych to właśnie dofinansowanie.

*bejmy – to pieniądze w gwarze poznańskiej

Użyte w artykule zdjęcia: UG Dopiewo

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz