POZnań

Notariusze bezpłatnie doradzą jak dbać o swój majątek

Notariusz - zdjecie ilustracyjne (1)  Foto: materiały prasowe

W najbliższą sobotę 30 listopada odbędzie się 10. edycja Dnia Otwartego Notariatu, największej akcji edukacyjnej organizowanej przez samorząd notarialny. Tego dnia w 29 miastach Polski, w tym w Poznaniu notariusze będą udzielali  wszystkim zainteresowanym bezpłatnych informacji prawnych.

W tym roku Dzień Otwarty Notariatu organizowany jest już po raz dziesiąty. O tym, że akcja samorządu notarialnego jest potrzebna i trafia w potrzeby społeczeństwa, najlepiej świadczy jej popularność – co roku z informacji udzielanych przez notariuszy korzysta kilka tysięcy osób.

W czasie tegorocznej edycji będzie można dowiedzieć się, jak bezpiecznie rozporządzać swoim majątkiem i jak we właściwy sposób, zadbać o interesy swoje i swoich najbliższych, notariusze wyjaśnią zainteresowanym, jak najkorzystniej uregulować stosunki majątkowe w małżeństwie czy przejść przez procedury związane z dziedziczeniem – informuje notariusz Agata Laskowska, koordynatorka akcji na terenie działania Izby Notarialnej w Poznaniu.

Spotkania z notariuszami w czasie Dnia Otwartego Notariatu są dobrą okazją do poszerzenia swojej wiedzy na temat rodzajów umów pozwalających na bezpieczne dysponowanie swoim życiowym dorobkiem, np. umowy darowizny czy umowy dożywocia, które są bardzo często mylone. Wskażą na szereg czynności prawnych, których w sposób alternatywny dla postępowań sądowych można dokonać w kancelarii notarialnej, oszczędzając przy tym czas i pieniądze (np. sprawy związane z dziedziczeniem lub umowy alimentacyjne).

Notariusze powiedzą także, jak uniknąć czynności niebezpiecznych, które mogą stanowić zagrożenie dla całego naszego majątku (lichwiarskie pożyczki i umowy przewłaszczenia nieruchomości na zabezpieczenie).

W centrum handlowym Posnania będzie można porozmawiać z dyżurującymi rejentami o wszystkich czynnościach dokonywanych w kancelariach notarialnych i należących do zakresu działalności notariuszy. To także element potrzebnej edukacji prawnej społeczeństwa – mówi notariusz dr Andrzej Rataj, prezes Rady Izby Notarialnej w Poznaniu

Dzień Otwarty Notariatu odbędzie się w sobotę 30 listopada 2019 w Centrum Handlowym Posnania przy ulicy Pleszewskiej 1, na I piętrze w tzw. strefie „working zone” – w godzinach od. 10.00 do 16.00.

Użyte w artykule zdjęcia: materiały prasowe,

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz