K U L T U R A

Noc pełna grozy (w kinie)

Lubicie filmy grozy? Jeśli tak, to nie możecie przegapić najbliższego nocnego maratonu filmowego. W pierwszy wieczór tegorocznych wakacji będziemy mogli zobaczyć 4 filmy grozy w tym jedną nowość. Mamy dla was podwójne zaproszenia.

ENEMEF: Noc Grozy to idealna okazja dla tych, którzy ponad wszelkie filmowe emocje stawiają strach – mówi Ania Winsz, która współorganizuje maratony filmowe – tej nocy sala kinowa stanie się bardziej mroczna niż kiedykolwiek, a rosnące napięcie spowite aurą niepokoju sięgnie zenitu.

Będzie to zasługą jednych z najbardziej przerażających filmów grozy, które ostatnio pojawiły się na ekranach kin. Podczas jednej nocy zobaczymy między innymi dwie części Obecności zaledwie tydzień po premierze najnowszej z nich. Jedną z głównych ról gra Patrick Wilson I, którego znamy między innymi z filmu Jack Strong.

W noc z piątku na sobotę zobaczymy zatem najsłynniejszy horror ostatnich czasów Obecność, a także wyczekiwaną przez wielu Obecność 2. Będzie także film niczym koszmarny sen Zanim się obudzę oraz upiorny Babadook.

Obecność 2

Bilety są już do nabycia w kasach kina oraz na multikino.pl w cenie od 30,00 do 37,00 zł. Na naszym fanpage’u będziemy mieli dla Was podwójne zaproszenia do Multikina Malta i Multikina 51! Wystarczy śledzić wpisy – znajdziesz nas na fb.com/lepszypoz, twitter@lepszyPOZNAN oraz na Google+.

Na nocny maraton filmowy ENEMEF: Noc Grozy zapraszamy do Multikina Malta i Multikina 51 w piątek 24 czerwca od godziny 22:00.

Obecność 2

Obecność – to jeden z najstraszniejszych horrorów ostatnich lat. Film korzysta z klasycznych efektów, ale mimo to w trakcie oglądania serce bije coraz mocniej, a napięcie rośnie z każdą minutą.

Lorraine i Ed Warrenowie to badacze zjawisk paranormalnych. Zostają wezwani na odludną farmę przez przerażoną rodzinę. Okazuje się, że mieszkańcy są nawiedzani przez zjawę. Para badaczy staje do walki z najstraszniejszym demonem, z jakim kiedykolwiek mieli do czynienia.

To film, który przywodzi na myśl klasyczne horrory, przepełniony napięciem i atmosferą grozy, łączy ciekawą fabułę z niepokojącym klimatem.

Obecność 2 – w najnowszej odsłonie kultowego filmu śledzimy kolejną, przyprawiającą o dreszcze historię Lorraine i Eda Warrenów. Tym razem bohaterowie udają się do północnego Londynu, aby poprowadzić przerażające śledztwo w domu, gdzie mieszka samotna matka z czwórka dzieci. Dom jest nawiedzony przez złośliwe duchy, które okażą się wielkim wyzwaniem nawet dla pary doświadczonych demonologów.

To klimatyczny film, który podobnie jak poprzednia część utrzymuje widza w ciągłym napięciu i dostarcza niewyobrażalnych emocji. Kolejne dzieło mistrza gatunku z pewnością nie zawiedzie miłośników mocnych wrażeń.

Zanim się obudzę – przerażający horror twórcy Oculus i Absentia, w którym w jedną z głównych ról wciela się dziewięcioletni Jacob Trembley znany z fenomenalnej gry aktorskiej w filmie Pokój.

Jessie i Mark są młodym małżeństwem, które tragicznie traci swojego ukochanego syna. Para decyduje się na adopcję ośmioletniego chłopca o imieniu Cody. Oboje starają się stworzyć mu ciepły dom, jednak szybko okazuje się, że niepozorny, grzeczny chłopiec skrywa mroczną tajemnicę. Gdy Cody zasypia jego sny stają się rzeczywistością, przez co rodzina zaczyna być nękana przez senne mary z jego koszmarów. Jessie i Mark muszą stanąć do walki o normalne życie. Czy uda im się znaleźć źródło lęków syna?

Film przenosi widzów do mrocznego świata przepełnionego atmosfera lęku i niepokoju. Mimo, że brakuje w nim przelewu krwi, potrafi wzbudzić strach nawet u widzów o mocnych nerwach.

Babadook – to jeden z najlepszych horrorów ostatnich lat nawiązujący do takich klasyków jak Wstręt czy Dziecko Rosemary Romana Polańskiego.

Amelia mieszka sama z 6-letnim synem. Jej mąż zmarł w wypadku. W domu zaczynają dziać się dziwne rzeczy. Matkę i synka nawiedza nocami dziwaczny, tajemniczy stwór. Czy niezwykłe zjawisko jest realne, czy może jest wynikiem pogłębiającej się alienacji i psychozy bohaterów?

Ta przerażająca opowieść to dużo więcej niż tylko kolejna historia o domu, w którym straszy, co zostało docenione zarówno przez krytyków jak i widzów – horror jest uznawany za jedną z najlepszych produkcji z gatunku grozy.

Obecność 2

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz