POZnań

Noc Naukowców – to już dzisiaj!

Noc Naukowców 2011 - Politechnika Poznańska - Fizyka AERO SHOW  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Setki atrakcji czeka na uczestników tegorocznej edycji Nocy Naukowców w Poznaniu. Poznańskie uczelnie zapraszają na pokazy, wykłady, warsztaty od popołudnia do późnych godzin wieczornych. Noc Naukowców odbywa się w naszym mieście już po raz 16.

Tej jedynej nocy naukowcy odejdą od swoich codziennych obowiązków, aby bawić się wspólnie z publicznością i każdy będzie mógł się przekonać, że nauka jest pasjonująca i ciekawa – przekonują organizatorzy – zobaczymy naukowców w nietypowych sytuacjach, a publiczność w roli naukowców.

Czeka nas noc pełna atrakcji: pokazów, eksperymentów, warsztatów. Atrakcje dla tych najmłodszych, ale też starszych gości ciekawych świata przygotowały Politechnika Poznańska, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza, Uniwersytet Przyrodniczy, Akademia Wychowania Fizycznego, Poznańskie Centrum Superkomputerowo-Sieciowe, Polska Akademia Nauk, Uniwersytet Ekonomiczny, Instytut Fizyki Molekularnej Polskiej Akademii Nauk oraz Instytut Genetyki Człowieka PAN.

Wszystkie wydarzenia w ramach Nocy Naukowców są bezpłatne, ale na część z nich obowiązują wejściówki, które można było zdobyć podczas rejestracji on-line. Pełen program znajdziesz klikając tutaj.

Uroczyste rozpoczęcie tegorocznej Nocy Naukowców odbędzie się na Politechnice Poznańskiej o godzinie 16:00.

Całość będzie można śledzić na żywo w specjalnym studio telewizyjnym. Wystarczy kliknąć tutaj.

Noc naukowców na Politechnice Poznańskiej Foto: Politechnika Poznańska / materiały informacyjne
Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter, LepszyPOZNAN.pl / Paweł Rychter

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz