Aglomeracja

Noc biologów! Już dzisiaj!

Noc Biologów  Foto: Noc Biologów

Noc Biologów Foto: Noc BiologówPrzypominamy o organizowanej już po raz drugi Nocy Biologów. Niestety na część wykładów i warsztatów nie ma już wolnych miejsc, ale ciekawych propozycji jest tak dużo, że z pewnością znajdziecie jeszcze coś dla siebie!

Kilka wolnych miejsc jest między innymi na wykłady o intrygujących tytułach: Co i jak przy księżycu bzyka w trawie?, Zachowania seksualne nietoperzy, Mikrokosmos na zielonej arenie oraz Tańce, wierność i królowa, czyli słów kilka o pszczelej rodzinie.

Wszyscy zainteresowani będą mogli wysłuchać serii wykładów związanych z naukami biologicznymi, choć często przedstawianymi w niecodzienny sposób – wyjaśnia Agnieszka Książkiewicz z UAM – biolodzy oraz botanicy Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu zapewnią atrakcje już od godziny 14:00 w piątek 11 stycznia, a wszystkie spotkania skończą się około 23:00.

Noc Biologów to ogólnopolska akcja, która w zeszłym roku zgromadziła 16 jednostek w całym kraju i przyciągnęła blisko 20.000 gości. W Poznaniu odwiedzić będzie można, tak samo jak rok temu, Ogród Botaniczny oraz Wydział Biologii naszego Uniwersytetu. Każdy znajdzie coś dla siebie, nawet jeśli na co dzień nie interesuje się biologią – przekonuje Agnieszka Książkiewicz.

Co i jak piszczy w trawie, kiedy księżyc jest na niebie? Jak wygląda sierociniec dla orangutanów? Jaką drogę przeszedł człowiek od jaskiniowca do biznesmena? Co kieruje seryjnymi mordercami? Na te i wiele innych pytań będzie można dzisiaj znaleźć odpowiedzi.

Pełen program Nocy Biologów znajdziesz tutaj.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz