Aglomeracja

Noc Biologów!

Noc Biologów 2014  Foto: Józef Musiał

Nauka nie musi być nudna! Będzie się można o tym przekonać podczas kolejnej edycji Nocy Biologów, która odbędzie się już w piątek. Będą warsztaty, pokazy, konkursy i szereg niespodzianek.

Na początku musimy powiedzieć, że na wiele wydarzeń obowiązują zapisy. Na niektóre wykłady, czy pokazy niestety nie ma już wolnych miejsc. Jeśli chcecie brać udział w pozostałych zapiszcie się wybrane zajęcia jak najszybciej. Organizowane przez Wydział Biologii UAM możesz sprawdź i zapisać się tutaj, Instytut Genetyki Roślin PAN tutaj, a Ogród Botaniczny UAM tutaj.

Nawet zimową porą w Ogrodzie Botanicznym UAM odkryć można ślady życia, a Noc Biologów 2016 będzie doskonałą okazją, żeby się o tym przekonać – przekonują organizatorzy – wśród atrakcji miedzy innymi są dwa spotkania z roślinami mięsożernymi, o 10:00 i 11:30, a noszą one tytuł Apetyt na muchę.

Noc BiologówPodczas tego właśnie spotkania będziemy mogli się dowiedzieć z jakiej broni korzystają rośliny i obejrzeć zgromadzoną kolekcję zielonych mięsożerców.

Również w popularnym Botaniku będziemy mogli uczestniczyć  w warsztatach rozpoznawania szyszek, również z odległych kontynentów, albo odbyć podróż  na pustynię, podczas której poznamy sukulenty rosnące w szklarniach Ogrodu Botanicznego UAM.

Będą organizowane wycieczki, które będą okazją do poznania wielu metod umożliwiających uprawę roślin pochodzących z różnych stref klimatycznych świata.

Noc Biologów w w Ogrodzie Botanicznym UAM rozpocznie się… rano. Zapraszamy tutaj od 10:00 do 14:00. Wejść będzie można bramą służbową od ul. Dąbrowskiego pomiędzy Technikum Energetycznym a Centrum Ogrodniczym Botanik.

Warto będzie zajrzeć także do Instytutu Genetyki Roślin PAN przy ul. Strzeszyńskiej 34. Tutaj także trzeba przyjść wcześnie, bo pierwsze spotkanie rozpocznie się o 10:00. Noc Biologów skończy się tutaj o 15:00.

Wuchtę atrakcji przygotowano także na Wydziale Biologii UAM w Kampusie Morasko przy ul. Umultowskiej 89. Tutaj goście przyjmowani będą od 15:00 do 23:00.

Pełen program wydarzeń organizowanych przez Wydział Biologii UAM możesz sprawdź i zapisać się tutaj, Instytu Genetyki Roślin PAN tutaj, a Ogród Botaniczny UAM tutaj.

Noc Biologow

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz