Stare Miasto

Niespłacone alimenty lub grzywna? Uważaj na granicy!

Ławica Straż Graniczna  Foto: videofoto24 / materiały prasowe Straży Granicznej

Ruch na Ławicy niewielki, tym łatwiej służby straży granicznej wychwytują osoby poszukiwane, W ciągu ostatniego weekendu funkcjonariusze z poznańskiego lotniska zatrzymali 3 poszukiwanych mężczyzn: dwóch Polaków i obywatela Ukrainy.

Zatrzymano udającego się samolotem do Dublina 26-latka, który poszukiwany był na podstawie wydanego przez Sąd Rejonowy w Gnieźnie listu gończego. Powodem poszukiwania było uporczywe uchylanie się od obowiązku alimentacyjnego – informuje mjr SG Joanna Konieczniak, rzeczniczka prasowa Straży Granicznej

Kolejnego poszukiwanego Polaka funkcjonariusze SG zatrzymali podczas kontroli dokumentów podróżnych odlatujących z Ławicy do Londynu. 41-letni mężczyzna poszukiwany był na podstawie listu gończego. Powodem poszukiwania było także uchylanie się od obowiązku alimentacyjnego.

Natomiast wczoraj 1 listopada do kontroli granicznej stawił się 23-letni obywatel Ukrainy. Okazało się, że cudzoziemiec ma do odbycia 125 dni kary pozbawienia wolności w zamian za nieuiszczoną karę grzywny w wysokości blisko 4 tysięcy złotych. Obywatel Ukrainy wpłacił wymaganą sumę na konto bankowe sądu, który wydał list gończy i został zwolniony.

Ławica - samoloty Foto: materiały prasowe
Użyte w artykule zdjęcia: videofoto24 / materiały prasowe Straży Granicznej

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz