POZnań

Nielegalna plantacja konopi zlikwidowana

Policjanci zlikwidowali nielegalną plantację konopi indyjskich. Na miejscu znaleźli 410 krzewów oraz 24 kilogramy gotowej marihuany o łącznej wartości sięgającej  1.000.000 złotych. Na terenie plantacji zatrzymano też 39-letniego mieszkańca Poznania.

Jakiś czas temu policjanci z wydziału antynarkotykowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu zajęli się grupą osób trudniących się uprawą konopi indyjskich oraz rozprowadzaniem marihuany na terenie Wielkopolski – wyjaśnia Iwona Liszczyńsk z poznańskiej Policji – trop zaprowadził policjantów do niewielkiej miejscowości w powiecie rawickim, gdzie na terenie budynku jednorodzinnego miała znajdować się plantacja zakazanych roślin.

Gdy policjanci weszli do budynku znaleźli tutaj w pełni zautomatyzowaną uprawę konopi indyjskich. Było tutaj zamontowany profesjonalny system oświetlenia, nawadniania i wentylacji.

Zatrzymanego na miejscu mężczyznę oskarżono o posiadanie znacznej ilości narkotyków oraz uprawę konopi indyjskich. Sąd zdecydował o aresztowaniu go na 3 miesiące. Grozi mu do 10 lat więzienia. Policjanci zapowiadają kolejne zatrzymania w tej sprawie.

Użyte w artykule zdjęcia: KW Policji w Poznaniu, wikipedia

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz