POZnań Sport

Niedzielne utrudnienia w komunikacji miejskiej

XIII Maniacka Dziesiątka  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

W najbliższą niedzielę odbędzie się bieg Recordowa Dziesiątka. Od godz. 10:00 do ok. godz. 14:00 nastąpią zmiany tras i godzin odjazdu kursów na liniach tramwajowych i autobusowych. Niedogodności dotyczyć będą pojedynczych kursów na poszczególnych liniach. Możliwe będą także opóźnienia na tzw. „śluzach”, czyli miejscach przecinania się przejazdu autobusów i tramwajów z trasą biegu.

Początek biegu zaplanowano na  o godzinę 12:00, ale zamknięcie odcinków przecinających się z trasą nastąpi z wyprzedzeniem, a „śluzy” będą otwarte do momentu przybiegnięcia uczestników.

Trasa biegu:

Baraniaka – Jana Pawła II (jezdnia wschodnia) – rondo Rataje – Jana Pawła II (jezdnia zachodnia) – Kórnicka – most św. Rocha – Kazimierza Wielkiego – Garbary – Dowbora-Muśnickiego – most św. Rocha – Jana Pawła II (jezdnia zachodnia) – Rondo Śródka – Jana Pawła II (jezdnia wschodnia) – teren rekreacyjny nad jeziorem Malta.

Zmiany tras koordynowane będą przez MPK Poznań na bieżąco, w zależności od tempa przebiegu zawodów. Ewentualnych korekt w funkcjonowaniu można się spodziewać na:

– liniach nr 5 i 9, które zamiast mostem Św. Rocha pojadą mostem Królowej Jadwigi;

– liniach tramwajowych funkcjonujących  w ciągu ul. Jana Pawła II oraz podczas wyjazdu i wjazdu tramwajów na trasę Kórnicką – mogą się tu pojawić opóźnienie na „śluzie;  

– autobusy linii nr 157 będą skierowane na ul. Szwajcarską i na Franowo,

– autobusy linii nr 184 pojadą ulicami: Browarną, Warszawską, i przez  rondo Śródka do Term Maltańskich i Nowego Zoo;

– autobusy linii nr 174, 176 i 603 będą skierowane objazdem przez ulice Królowej Jadwigi, Niepodległości i Solną w obu kierunkach;

– autobusy linii nr 190 będą miały skróconą trasę  do Małych Garbar (nawrót przez Chwaliszewo – Wielką).

Pasażerów przepraszamy za niedogodności i zachęcamy do wspierania uczestników biegu dopingiem.

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz