POZnań

Nie zatrzymał się do kontroli

Policja  Foto: lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu zatrzymali mężczyznę, który przekroczył prędkość, nie zatrzymał się do kontroli drogowej, uciekał przed policjantami i kierował pojazdem pod wpływem alkoholu. Teraz 21-latek odpowie za swoje czyny przed sądem.

23 stycznia policjanci z poznańskiej drogówki pełnili służbę w rejonie ulicy Warszawskiej w Poznaniu. Około godziny 2:00 zauważyli pojazd marki Renault Megane, który jechał niezgodnie z obowiązującymi w tym rejonie przepisami. Kierowca pędził 97km/h w miejscu, gdzie było ograniczenie do 70 km/h. W związku z tym policjanci wydali kierującemu sygnał do zatrzymania się, jednak ten nie zareagował. Postanowił ominąć funkcjonariusza i pojechał dalej, znacznie zwiększając swoją prędkość.

Mundurowi natychmiast ruszyli w pościg za uciekinierem. Już po kilku minutach na jednej z bocznych ulic na Osiedlu Warszawskim zauważyli pusty, zaparkowany pojazd z otwartymi drzwiami i uruchomionym silnikiem. Mundurowi przypuszczali, że mężczyzna jest gdzieś w pobliżu.  

Funkcjonariusze sprawdzili pobliskie ulice i już po chwili zauważyli osobę, która odpowiadała rysopisowi sprawcy. Okazało się, że to właśnie tego mężczyzny szukali policjanci. Dodatkowo wynik badania na zawartość alkoholu wykazał, że popełnił on wykroczenie. 21-latek został zatrzymany. Teraz grozi mu do 5 lat więzienia.

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz