Aglomeracja

Nie ma pracy, są warsztaty

Współpraca biznesu z uczenią  Foto: capgemini

Wojewódzki Urząd Pracy zaprasza na warsztaty pozwalające poznać skuteczne narzędzia wzmacniające pewność siebie, co z kolei może wpłynąć na znalezienie dobrego zatrudnienia.

Praca - jak szukac

Poczucie własnej wartości i pozytywna samoocena zwiększają szanse na wykorzystanie własnego potencjału w życiu prywatnym, ale przede wszystkim w zawodowym – mówi Bernadeta Ignasiak, rzecznika WUP. Bezpłatne warsztaty rozpoczną się w  20 września.

W godzinach od 9 do 14 w dniach 20-21 września uczestnicy dowiedzą się, w jaki sposób można sobie radzić w złożonych sytuacjach zawodowych i osobistych wymagających zaangażowania oraz odporności na stres. Będą mogli także zweryfikować przekonania na własny temat oraz poznać przykłady strategii i ćwiczeń pomocnych w wypracowaniu większej skuteczności działania.

22 i 23 września, także od godz. 9 do 14 odbędą się warsztaty „Savoir-vivre w biznesie”. Skierowane są do osób prowadzących działalność gospodarczą lub planujących jej założenie, jak również do osób pragnących poszerzyć wiedzę i szkolić umiejętności w tym zakresie. Podczas spotkania uczestnicy pozyskają wiedzę między innymi o zasadach kontaktowania się z klientami, regułach grzeczności obowiązujących przy powitaniach i w rozmowach z przełożonymi, współpracownikami i podwładnymi oraz netykiecie i ważnych zasadach przydatnych w czasie podróży służbowych.

Polecamy też spotkanie informacyjne o tym, jak najlepiej zaprezentować się podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Odbędzie się ono 7 października w godz. 10-13. Kierowane jest do osób chcących poszerzyć wiedzę na temat rozmowy kwalifikacyjnej – informuje rzeczniczka WUP

Podczas zajęć przybyli dowiedzą się, jak najlepiej zaprezentować się pracodawcy, poznają również metody radzenia sobie z trudnymi pytaniami zadawanymi w trakcie procesu rekrutacji oraz sposób, w jaki warto zachować się po przeprowadzonej rozmowie w sprawie pracy. Zapoznają się z różnymi rodzajami rozmów kwalifikacyjnych, w tym z metodą Assessment Center. Program obejmuje też omówienie najczęściej popełnianych błędów w trakcie spotkań z pracodawcą.

Wszystkie zajęcia odbywają w siedzibie WUP w Poznaniu przy ul. Kościelnej 37 w grupach kilkunastoosobowych. Konieczne jest wcześniejsze telefoniczne zarezerwowanie sobie miejsca: 61 846 38 52 i 61 846 38 61.

Użyte w artykule zdjęcia: materiały prasowe, capgemini

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz