NIE DLA KACZYŃSKIEGO NA WAWELU – NIKŁE POPARCIE W POZNANIU

Protest na Placu Wolności - środa 14.04.2010 r.  Foto: Piotr Rychter

Niewiele osób protestowało na Placu Wolności w Poznaniu przeciw pochowaniu Pary Prezydenckiej na Wawelu. Organizatorzy tego protestu nawoływali do niego na portalach społecznościowych. O godzinie 20:00 na Placu Wolności pojawiło się zaledwie kilkadziesiąt osób. Zebrani zapalili między innymi znicze i ustawili je na płycie Placu Wolności. Pojawiły się także transparenty: TRAGICZNA ŚMIERĆ NIE CZYNI BOHATEREM, oraz WAWEL KRÓLÓW – WARSZAWA PREZYDENTÓW, a także POWĄZKI – A NIE WAWEL. Protest w Poznaniu nie spotkał się ze zbyt dużym poparciem, choć z minuty na minutę przybywało osób, którym nie podoba się decyzja o miejscu spoczynku ciała Lecha Kaczyńskiego. Łącznie zebrało się ok. 200 osób.

5 komentarzy

kliknij by dodać komentarz


  • a ja mówię – CISZEJ NAD TĄ TRUMNĄ! jaki sens ma to pieniactwo, na jaki efekt liczą ci, którzy tupią jak rozkapryszone dziecko..? nie głosowałem i nie chciałem głosować na Kaczyńskiego, nie wszystko co robił mi się podobało. Czy jednak wszystkie osoby, które są pochowane na Wawelu są takie kryształowe? Kościuszko, Piłsudski – mają takie kryształowe życiorysy? Poczytajcie sobie ich życiorysy! Uszanujcie czyjeś decyzje, uszanujcie czas żałoby!

  • Mam nadzieje, ze dzis tez bedziecie chetnie przyjde Was opluć !
    dzici lewaków i zomo !

  • barbarossa – może też pomyślisz, zanim coś napiszesz? po co takie obelgi? w tym co piszesz jesteś gorszy or tych, którzy protestują!