POZnań

Nie bądź jeleń, weź paragon

Nei bądź jeleń  Foto: Ministerstwo Finansów / Andrzej Mleczko

Nei bądź jeleń Foto: Ministerstwo Finansów / Andrzej MleczkoPod hasłem “Nie bądź jeleń, weź paragon” w całym kraju rusza kolejna, zimowa edycja ogólnopolskiej kampanii informacyjnej Ministerstwa Finansów. Celem akcja jest pokazanie korzyści płynących z brania paragonów oraz z rzetelnego ewidencjonowania obrotów przez przedsiębiorców. Dzisiaj tym bardziej warto o tym pamiętać, żeby nie zostać oszołomionym walentynkowymi promocjami.

W Poznaniu akcję koordynuje Urząd Skarbowy na Jeżycach. Jednym z celów akcji jest przypomnienie o obowiązku wydawania paragonów przy każdej transakcji. Ma to duże znaczenie nie tylko dla kupującego, dla którego paragon jest podstawowym dowodem zakupu, umożliwiającym ewentualną reklamację, ale również dla wszystkich podatników. Żądając od sprzedawcy paragonu wspieramy uczciwą konkurencję oraz przyczyniamy się do zwalczania szarej strefy. Paragon jest potwierdzeniem, że kwota podatku trafiła do budżetu państwa, czyli do naszej wspólnej kasy, a nie do kieszeni nieuczciwego przedsiębiorcy.

W ramach akcji pracownicy urzędów kontroli skarbowej, izb skarbowych oraz urzędów skarbowych prowadzą działania informacyjne i edukacyjne. Kampania jest prowadzona przede wszystkim wśród właścicieli sklepów, stoisk, straganów, ich klientów oraz wśród młodzieży i dzieci. Dla tych ostatnich organizowane są spotkania na obozach zimowych, konkursy i wystawy oraz wiele innych działań.

Podobnie jak w poprzednich edycjach, również i tym razem akcję wspiera znany polski satyryk Andrzej Mleczko. Rysunek, w sposób charakterystyczny dla artysty – lekki i satyryczny – informuje klientów i sprzedających o potrzebie brania i wydawania paragonu.

Urząd Skarbowy Poznań Jeżyce bierze  ponadto udział w akcji informacyjnej „ Szybki PIT”, która ma na celu promocję możliwości składania zeznań podatkowych przez Internet.

Ten sposób złożenia zeznania jest szybki, bezpieczny i naprawdę łatwy, a złożenie deklaracji zajmuje tylko parę chwil. Wystarczy wejść na stronę www.e-deklaracje.gov.pl i samemu się przekonać jakie to proste. Ministerstwo Finansów uruchomiło specjalną stronę internetową www.szybkipit.pl , która pomaga w rozliczeniu podatku dochodowego od osób fizycznych informuje Joanna Bielińska z Urzędu Skarbowego Poznań Jeżyce.

Biorąc paragon:
• ułatwiamy sobie złożenie reklamacji,
• mamy możliwość porównania cen,
• wspieramy uczciwą konkurencję,
• mamy pewność, że nie zostaliśmy oszukani,
• zmniejszamy szarą strefę,
• dokładamy starań, żeby zapłacony przez nas w cenie podatek trafił do budżetu państwa.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz