POZnań

Nazywam się Poznań Główny

Dworzec Główny zamiast Zintegrowane Centrum Komunikacyjne  Foto: UMP

Prezydent Poznania Ryszard Grobelny i Piotr Libicki – koordynator do spraw estetyki wizerunku Miasta przedstawili dzisiaj ustalenia zespołu pracującego nad nowym systemem komunikowania wewnątrz i wokół Dworca Poznań Główny.

Po wielu spotkaniach i trudnych ustaleniach (każdy miał swój system znaków na terenie ZCK, wynikający z różnych przepisów i celów) Urząd Miasta, jego jednostki (ZDM, ZTM) i spółka PKS oraz PKP i Trigranit zakończono wstępne prace nad możliwie spójnym systemem komunikatów jaki ma obowiązywać na Dworcu Poznań Główny oraz wokół niego.

Wiemy co było nie tak – mówi Ryszard Grobelny, Prezydent Miasta Poznania. Wiemy, że nie zgadzały się nazwy, różne były napisy. Proszę by od dziś mówić Poznań Główny. Za dwa tygodnie zaczną pojawiać się nowe znaki. Czeka nas zmiana nazw przystanków i zbieranie opinii mieszkańców.

Zintegrowane Centrum Komunikacyjne jest nazwą roboczą, my wracamy do parasola. Tego co ludzie kojarzą, na biletach mają przecież napis Poznań Główny. – dodaje Piotr Libicki, koordynator do spraw estetyki wizerunku Miasta. Ma być u nas taki system komunikowania jak w innych dużych miastach świata.

Pod specjalnym adresem, do końca kwietnia, urzędnicy czekają na opinie o nowym systemie informacyjnym: systeminformacji@um.poznan.pl

3 komentarzy

kliknij by dodać komentarz


  • Chciałbym nadmienić, że proces identyfikacji wizualnej zakłada spójną typografię oraz kolorystsykę. Owszem można wyjść z twierdzeniem, że typografia musi być praktyczna, a więc czytelna (w tym wypadku należy się odnieść do przepisów księgi znaku miasta Poznania – jeśli takowa istnieje, i równo bez litości wszędzie stosować takie pismo, jakie jest tam zawarte).
    Kolory szarości wg mnie odbiegają od standardowego niebieskiego i cyjanowego (błęktinego)z logo Poznania, jak i jednostek podlegających miastu (np. ZTM, ZDM).
    Ot co, małe szczegóły dla zwykłego Kowalskiego, ale mając wpływ na spójne postrzeganie miasta. Albo marki.

  • wejście do dworca PKS to nie jest kuriozum – to KUZORIUM! Masakra!