Aglomeracja

Nazywam się Miliard

One Billion Rising – Nazywam się Miliard - Poznan 14.02.2015 r.  Foto: LepszyPOZNAN.pl / Paweł Rychter

Akcja została zapoczątkowana przez Eve Ensler w Walentynki 2012 roku w odpowiedzi na przerażające statystyki. Jedna na trzy kobiety jest ofiarą przemocy. To w skali świata daje MILIARD. 14 lutego 2013 roku pierwszy raz świat zjednoczył się, chcąc zatrzymać tę falę przemocy. W 2014 roku brało w niej udział już ponad 200 krajów, a w Polsce 35 miast. W tym roku akcja zatacza jeszcze szersze kręgi – w Polsce akcja One Billion Rising – Nazywam się Miliard odbędzie się w 60 miastach.

Ludzie na całym świecie jednoczą się poprzez taniec, by wyrazić swój sprzeciw przeciwko niesprawiedliwości, by pokazać, że razem mogą tą przemoc pokonać.

W tym roku tańczymy przeciwko molestowaniu seksualnemu kobiet i dziewczynek. Zapraszamy szczególnie osoby, które do tej pory nie brały udziału w naszej akcji – przyjdzcie, zatańczcie z nami albo po prostu wesprzyjcie nas swoją obecnością! Czekamy na każdą osobę, bez względu na płeć, wiek, orientację, narodowość i poziom sprawności, każda/każdy może zamanifestować swój sprzeciw wobec przemocy – namawiają organizatorzy.

Tegoroczny protest One Billion Rising – Nazywam sie Miliard odbędzie się 14 lutego o godzinie 14:00 na placu Wolności.

Nazywam się Miliard

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz