K U L T U R A

Największa wystawa Uniwersytetu Artystycznego

Uniwersytet Artystyczny - dziedziniec  Foto: Tomasz Dworek

To największa wystawa Uniwersytetu Artystycznego w roku akademickim. 140 pracowni przedstawi rezultaty swojej wielomiesięcznej pracy twórczej. Wszystkie prace będzie można oglądać od 3 czerwca na specjalnie przygotowanej platformie www.wystawa.uap.edu.pl. Z jednej strony jest to przegląd rezultatów wielomiesięcznej pracy twórczej, z drugiej, prezentacja dla przyszłych studentów tego, jak pracuje uczelnia i co się w niej dzieje.

fotografia UAP 6

Wystawa Końcoworoczna to jest możliwość zobaczenia czym stoi szkoła, jeśli chodzi o sztukę, trendy które się pojawiają. Jest też możliwość sprawdzenia siebie w kontekście innych a także dla przyszłych studentów zobaczenia i wyboru pracowni – mówi prof. Wojciech Hora – rektor Uniwersytetu Artretycznego.

W tym roku wystawa ze względy na pandemię spowodowaną zachorowaniami na COVID -19, została przeniesiona do Internetu. Pod adresem www.wystawa.uap.edu.pl został utworzona specjalna platforma, na której można oglądać prace studentów z ponad 140 pracowni.

Na wystawie można zobaczyć np. 45 animacji, które przygotował Wydział Animacji. Normalnie, aby zobaczyć te prace trzeba by uczestniczyć w seansie kinowym. Natomiast teraz każda osoba, która jest zainteresowana tym tematem, każdy kandydat, który chce studiować na naszej uczelni, może zobaczyć jak różne i w jakach technikach te animacje powstają – mówi Piotr Grzywacz kierownik biura promocji UAP.

Użyte w artykule zdjęcia: Tomasz Dworek

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz