K U L T U R A

Najdłuższy warkocz ma 166 cm!

Warkocz Magdaleny - festyn przy poznańskiej Farze  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Dla wieku pań i dziewcząt to główny punkt programu! Tradycyjne mierzenie kobiecych warkoczy. Podczas tegorocznego farnego festynu Warkocz Magdaleny zwyciężyła Alicja Malewska. Sława poznańskiego konkursu jest tak wielka, że właścicielka najdłuższego warkocza przyjechała aż z Gródka pod Białymstokiem. Jej warkocz mierzył 166 cm. Pani Alicja przebywa w Poznaniu na wakacjach a na co dzień jest nauczycielką języka angielskiego.

Drugie miejsce zajęła Iwona Pufahl (152 cm) a trzecie startująca po raz drugi w konkursie 26 letnia Rosjanka Tatiana Osołodczenko. Najstarszą uczestniczką była 81- letnia pani Justana Szumańska 81 jej warkocz miał 96 cm. Najmłodsze panna, prawie 5 letnia Agata Nowak mogła już pochwalić się 77 cm warkoczem.

Festyn tradycyjnie organizowany jest tradycyjnie w święto Marii Magdaleny. Organizatorzy,  Towarzystwo Miłośników poznańskiej Fary przygotowało atrakcje dla całych rodzin. Były konkursy, m.in. o życiu Jana Pawła II i przedstawienie o wozie Michała Drzymały. Produkty poznańskich cechów piekarzy i wędliniarzy można było skosztować na festynowych kramach.

Wyniki rywalizacji w konkursie Warkocz Magdaleny

Kategoria do lat 5: Agata Nowak 77 cm, Oliwia Skrzypczak 76 cm, Maria Póltorak 76 cm
Kategoria do lat 10: Julia Pawlak 112 cm, Wiktoria Bąkowska 105 cm, Iga Olejniczak 100 cm
Kategoria do lat 15: Patrycja Witkowska 112 cm, Marta Stochaj 112 cm, Wiktoria Czub 111 cm
Kategoria powyżej 15 lat: Alicja Malewska 166 cm, Iwona Pufahl 152 cm, Tatiana Osołogoczenko 142 cm

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz