K U L T U R A

naGranie nad Rusałką – Hai

Hai  Foto: FB / haimuzyki

Hai zespół pochodzący z Lublina zagra w ramach naGrania nad Rusałką w czwartek, 18 listopada o godzinie 19:00. Koncert zobaczyć będzie można online lub na żywo w restauracji Rusałka.

Zespół Hai to nowe zjawisko na polskiej scenie alternatywnej, który łączy różne style, eklektyzm, spójność, psychodeliczne wycieczki i ładne melodie, niekonwencjonalny tekstowo, pełen oryginalnej energii scenicznej. To muzyczne alternatywy z domieszkami rocka, psychodelii, jazzu i post-rocka.

“Dzwoń Po Nadzór” to ich debiutancka płyta, która znalazła się w gronie 10 najlepszych polskich albumów 2020. Według czeskiego Full Moon Magazin Grupa uznana została za jedną z największych polskich nadziei.

Zwycięzcy 8. Festiwalu Wschody i Stage4You 2020. Uczestnicy ścisłych przesłuchań MusicMasterclass Fundacji Fabryki Norblina; Tak Brzmi Miasto Online Showcase oraz TBM Konferencja 2020. “Zjawisko” marcowego wydania “Teraz Rock”. Mieszkańcom Poznania powinni być znani przede wszystkim z częstej obecności w Radiu Afera.

Unosi się na tym debiutem duch beztroskiej, szalonej, lekko absurdalnej zabawy słowem i dźwiękiem – a zarazem to kawał jak najbardziej poważnego, profesjonalnie przyrządzonego alternatywnego grania gdzieś z pogranicza psychodelii, postrocka, garażowego hałasu, muzyki improwizowanej i nieoczywistej piosenkowości. (…) Wciąga, intryguje i zaskakuje. – Marek Świrkowicz “Teraz Rock”

Zespół wystąpi w składzie: Zuza Nierubca – Wiolonczela, Adam Jan Lipiński – Perkusja, Piotr Borkowski – Bas, Eddie Hai – Gitara/Wokal

Koncert transmitowany będzie za pośrednictwem Facebooka ,,Scena nad Rusałką” oraz na kanale Youtube ,,Scena nad Rusałką”. 

naGranie nad Rusałką – Hai

Restauracja Rusałka
czwartek, 18 listopada
godzina 19:00

Wstęp wolny

Użyte w artykule zdjęcia: FB / haimuzyki

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz