Sport

Na termach padły kolejne rekordy!

POZnań International Swimming Cup - Poznań 21.02.2016 r.  Foto: LepszyPOZNAN.pl / Paweł Rychter
POZnań International Swimming Cup - Poznań 21.02.2016 r. (n/z: Kacper Majchrzak)

W miniony  weekend w Poznaniu odbyły się międzynarodowe zawody pływackie POZnań International Swimming Cup. W sumie od piątku na poznańskich termach wystartowało 1037 pływaków, wśród których znaleźli się zawodnicy rangi światowej – m.in. Kacper Majchrzak, Diana Sokołowska i Katarzyna Baranowska. Wszystkich zawodników dopingowała Otylia Jędrzejczak, gość specjalny tegorocznej edycji PISC.

W przeciągu trzech dni odbyły się 26 konkurencje, 52 wyścigi na dystansach od 50 do 1500m – w tym na specjalnej długości 150m – niespotykanej na innych imprezach pływackich. To właśnie finałowy bieg w tej konkurencji był jednym z najbardziej emocjonujących startów tegorocznej edycji zawodów. Do rywalizacji stanęli najlepsi z najlepszych dopływając do mety w kolejności: Diana Sokołowska, Joanna Cieślak i Katarzyna Baranowska wśród kobiet oraz Kacper Majchrzak, Bartosz Piszczorowicz, Damian Goździk i Michał Chudy – wśród mężczyzn.

Przez 3 dni POZnań International Swimming Cup odbyło się łącznie 4 980 startów, które przyniosły wiele nowych rekordów zawodów. Ustanowili je m.in. Diana Sokołowska, Katarzyna Baranowska, Kacper Majchrzak, Piotr Ludwiczak, Gabriela Wójtowicz, Rafał Kusto, Michał Chudy, Joanna Cieślak, Arkadiusz Osses, Zuzanna Kit.

POZnań International Swimming Cup to poznańska impreza z międzynarodowym charakterem. Podczas tegorocznej edycji, poza liczną reprezentacją klubów pływackich z Polski, udział wzięli pływacy m.in. z Białorusi, Litwy, Niemiec i Norwegii.

Najlepsi zawodnicy POZnań International Swimming Cup otrzymali pamiątkowe medale oraz nagrody ufundowane przez sponsorów i partnerów zawodów. Przyznano także kilka nagród specjalnych, m.in. dla najstarszego i najmłodszego zawodnika. W tej kategorii wyróżniono Hansa Benthina. Siedemdziesięciopięciolatek z klubu  KSC Strausberg wystartował aż w trzech konkurencjach w kategorii Masters: 100m dowolnym, 100m grzbietowym i 100m klasycznym. Najmłodszą zawodniczką okazała się ośmioletnia Małgorzata Rybacka z klubu Warta Poznań, która na dystansie 50 m wystartowała w stylu dowolnym i grzbietowym. Nagrody dla zawodników przekazał Benefit Systems, twórca programu MultiSport.

Otylia Jędrzejczak przyznała specjalną nagrodę dla najszybszej zawodniczki w najmłodszej kategorii wiekowej w wyścigu 200m stylem motylkowym. Weronika Groń z klubu MUKS Rekin Bydgoszcz weźmie udział w zgrupowaniu Otylia Swim Camp.

Jesteśmy bardzo zadowoleni z tegorocznej, czwartej już edycji zawodów pływackich, których ideą nadrzędną jest popularyzacja pływania. W ciągu 4 lat liczba zgłoszonych  zawodników zwiększyła się prawie dziesięciokrotnie. Cieszy nas, że pomysł stworzenia imprezy sportowej, która łączy zabawę i zapał początkujących pływaków z doświadczeniem i pasją profesjonalnych zawodników startujących na arenach światowych, okazał się strzałem w dziesiątkę. Ostatni dzień tej edycji zawodów jest dla nas pierwszym dniem kolejnej, która z pewnością odbędzie się również w Poznaniu – zapowiada Przemysław Lutomski, Organizator POZnań International Swimming Cup.

Warto podkreślić, że złotówka z każdego z 4 980 startów przekazana została na rzecz wspólnej inicjatywy UNICEF i sieci Starwood Hotels & Resorts – programu Road to Awareness.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz