Grunwald Osiedle Kopernika

Na pomoc pogorzelcom z os. Kopernika

Pożar na kopernika  Foto: materiały / zrzutka.pl

W piątek 12 lutego, w bloku na os. Kopernika wybuchł pożar w wyniku, którego spłonęło kilka mieszkań, a ich lokatorzy znaleźli się w dramatycznej sytuacji. W pomoc dla pogorzelców zaangażowali się radni Tomasz Stachowiak i Krzysztof Rosenkiewicz.

Pożar objął sześć mieszkań, w akcji gaśniczej uczestniczyło osiem zastępów straży pożarnej. Mieszkania dokoła mają nadpalone ściany, wybrzuszone podłogi, popękane okna, są zalane. W wyniku tego zdarzenia ewakuowanych zostało 25 osób, z czego dwie trafiły do szpitala. Lokatorzy potrzebują pomocy i wsparcia, aby mogli wyremontować swoje mieszkania, a także żyć normalnie w teraz, kiedy nie mogą wrócić do spalonych mieszkań.

W akcję pomocy zaangażowali się poznańscy radni Tomasz Stachowiak i Krzysztof Rosenkiewicz, który jest mieszkańcem tego bloku, na szczęście jego mieszkanie nie ucierpiało. Radni rozpoczęli działania, aby pomóc mieszkańcom. W zbiórkę pieniędzy włączyła się także Młodzieżowa Rada Miasta Poznania, instytucje miejskie, parafia.

Radni, mieszkańcy tej dzielnicy, podkreślali, że działają jako sąsiedzi pomagający swoim sąsiadom.

Pomóc możecie przez oficjalną zrzutkę dostępną tutaj – Pożar na os. Kopernika w Poznaniu – oficjalna zbiórka na zrzutka.pl

Użyte w artykule zdjęcia: materiały / zrzutka.pl

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz