POZnań

Na Ławicy mysz się nie prześlizgnie

Straż Graniczna  Foto: Materiały prasowe Straży Granicznej

Dwóch Polaków oraz Bułgara poszukiwanych na podstawie listów gończych zatrzymała Straż Graniczna na lotnisku Poznań Ławica.

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Poznaniu zatrzymali 2 Polaków oraz Bułgara, którzy poszukiwani byli przez wymiar sprawiedliwości i organy ścigania.

W poniedziałek samolotem rejsowym do Poznania z Edynburga, przyleciał 33-letni Polak. W trakcie kontroli realizowanej przez funkcjonariuszy SG w Poznania-Ławicy okazało się, że Polak poszukiwany jest na podstawie zarządzenia Sądu Rejonowego w Starogardzie Gdańskim w celu odbycia 15 dni zastępczej kary pozbawienia wolności w zamian za nieuiszczoną karę grzywny nałożoną na niego za uporczywe uchylanie się od obowiązku alimentacyjnego. Mężczyzna od razu uregulował zaległość wpłacając 1500 zł na rachunek bankowy poszukującego go sądu i został zwolniony.

Kolejnego dnia samolotem rejsowym z Amsterdamu do Poznania przyleciał wydalony z terytorium Holandii 32-letni Polak. Mężczyzna został zatrzymany w celu odbycia przez niego kary pozbawienia wolności w wymiarze 20 miesięcy z uwagi na uchylanie się od obowiązku alimentacyjnego. Po sporządzaniu dokumentacji służbowej mężczyzna został przekazany policji.

Natomiast dzisiaj rano do kontroli osób odlatujących do Londynu stawił się 39-letni obywatel Bułgarii. Podczas kontroli funkcjonariusze z Placówki SG w Poznaniu-Ławicy ustalili, że mężczyzna za naruszenie ustawy Prawo własności przemysłowej poszukiwany był przez Sąd Rejonowy w Żarach w celu odbycia 115 dni zastępczej kary pozbawienia wolności w zamian za niezapłaconą kare grzywny. Po konsultacji z jednostką prowadzącą poszukiwania ustalono, że obywatel Bułgarii ma możliwość uregulowania zaległości. Cudzoziemiec skorzystał z tej możliwości i po wpłacie 4 600 zł na konto bankowe sądu został zwolniony.

Użyte w artykule zdjęcia: Materiały prasowe Straży Granicznej

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz