Łazarz POZnań

Na Kanałowej podpalono meble!

Sylwester na Łazarzu (1)  Foto: Janusz Ludwiczak, lazarz.pl

Na Łazarzu policja zatrzymała w sylwestrową noc trzy osoby. Jeden z mężczyzn rzucił w stronę policjantów petardą. Dwie pozostałe osoby zostały zatrzymane za znieważenie funkcjonariuszy i naruszenie nietykalności cielesnej.

Liczne patrole policji czuwały nad bezpieczeństwem mieszkańców w sylwestrową noc, szczególnie w obawie przed powtórką hucznego sylwestra z 2010 roku, kiedy to grupa młodzieży postanowiła urozmaicić sobie powitanie nowego roku podpalając meble na środku ulicy Małeckiego. Tuż po północy na ul. Kanałowej podpalono meble, jednak straż pożarna błyskawicznie ugasiła pożar.

Sylwester na Łazarzu (1) Foto: Janusz Ludwiczak, lazarz.pl

Mieszkańcy szczególnie “dolnego” Łazarza na brak policji w sylwestrową noc nie mogli narzekać. Sporo patroli pojawiło się szczególnie na ulicy Małeckiego i w okolicach. Radiowozy co chwilę przejeżdżały również m.in. przez Rynek Łazarski, ul. Głogowską czy Kolejową. Wszystko w obawie przed powtórką hucznego sylwestra z 2010 roku, kiedy to grupa młodzieży postanowiła urozmaicić sobie powitanie nowego roku podpalając meble na środku ulicy Małeckiego, w pobliżu Granicznej i Łukaszewicza i urządzając w ten sposób ognisko. Na miejscu pojawiły się wtedy dwie jednostki straży pożarnej, jednak chuligani próbowali pobić strażaków i nie dopuścić do ugaszenia pożaru. Potrzebna była interwencja policji. Funkcjonariusze pojawili się z tarczami i pałkami. Zarówno w stronę strażaków, jak i policjantów poleciały m.in. butelki.

Kilka minut po północy podpalono mebel, jednak straż pożarna szybko ugasiła pożar. Policja zatrzymała trzy osoby. Jeden z mężczyzn rzucił w stronę policjantów petardą.

Zatrzymano trzy osoby. Jeden z mężczyzn rzucił petardę w kierunku policjanta. Funckjonariuze zatrzymali również dwie osoby za znieważenie policjantów i naruszenie ich nietykalności cielesnej. Wszyscy mężcztyźni byli pod wpływem alkoholu. Przypadek podpalenia mebla został szybko opanowany – wyjaśnia nadk. Iwona Leszczyńska z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu.

W obawie przed “hucznym” sylwestrem, podobnie jak rok temu, w dniu 31 grudnia o godz. 10:00 wprowadzony został na ulicy Małeckiego zakaz parkowania i zatrzymywania się. Pozostawione pojazdy zostały odholowane na koszt właściciela.

Tekst: Janusz Ludwiczak, więcej informacji z Łazarza znajdziecie na www.lazarz.pl

Sylwester na Łazarzu (2) Foto: Janusz Ludwiczak, lazarz.pl

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz