K U L T U R A

Muzyczno filmowa pamiątka z Poznania

Souvenir de Posen, czyli Pamiątka z Poznania  Foto: Poznan I Love You

Souvenir de Posen, czyli Pamiątka z Poznania Foto: Poznan I Love YouStary Rynek, Opera, Plac Wolności i… Henryk Wieniawski. Między innymi to zobaczymy w najnowszej produkcji grupy Poznań I Love You. Widać na nim piękniejszy, czy inaczej – lepszy Poznań.

Souvenir de Posen, czyli Pamiątka z Poznania, to część projektu multimedialnego Henryk Wieniawski w Poznaniu, który ma uwspółcześnić i popularyzować wizerunek artysty wśród mieszkańców Poznania i odwiedzających miasto turystów.

Produkcja filmu trwającego 2’20” zajęła około 2 miesięcy, a do jej realizacji wykonanych zostało kilkadziesiąt tysięcy zdjęć.

Souvenir de Posen, czyli Pamiątka z Poznania Foto: Poznan I Love You

Postać Henryka Wieniawskiego, w którego wcielił się Michał Bryła, otwiera i zamyka film w części fabularyzowanej, film jednak w większości został zrealizowany za pomocą techniki timelapse – wyjaśnia Błażej Szydzisz, jeden z twórców filmu – Michał Przybylski, nasz kompozytor,  skomponował remix utworu Souvenir de Posen, dzięki któremu udało się w filmie uzyskać płynne przejście między przeszłością a teraźniejszością.

Zadaniem całego zespołu Poznań I Love You, który został zaproszony do współpracy przez Towarzystwo im. Henryka Wieniawskiego w Poznaniu , było stworzenie unikalnego filmu, w którym będą uwzględnione miejsca związane z osobą Henryka Wieniawskiego oraz zaprezentowanie sylwetki skrzypka i kompozytora na tle miasta Poznania. Zadanie to jak widać udało się zrealizować.

Souvenir de Posen, czyli Pamiątka z Poznania Foto: Poznan I Love You

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz