K U L T U R A

Anna Maria Wesołowska z telewizji do księgarni

Anna Maria Wesolowska  Foto: empik

Sędzia Anna Maria Wesołowska, znana z programu TVN jest także autorką książki „Bezpieczeństwo Młodzieży”. Z prawniczką i pisarką będzie można się spotkać w najbliższy piątek w poznańskim Empiku.

Anna Maria Wesolowska Foto: empikKsiążka bohaterki programów TVN składa się z krótkich i przystępnie napisanych felietonów. Każdy z nich zawiera konkretne i zwięzłe omówienie wybranej sprawy sądowej, dotyczącej konfliktu młodego człowieka z prawem, w której orzekała autorka.

Publikacja przybliża młodzieży, rodzicom i nauczycielom problematykę przestępstw najczęściej popełnianych przez młodocianych.

Autorka wybrała czyny, które najbardziej bulwersują i wzmagają poczucie zagrożenia. W 100 felietonach przedstawia sytuacje, w których nastolatki popełniają przestępstwa lub czyny niedozwolone, często nie zdając sobie z tego sprawy. Pani sędzia pukazuje ich przyczyny i konsekwencje, aby sprowokować do dyskusji i działania. Bowiem to od rodziców, opiekunów, sąsiadów, szkoły i społeczeństwa zależy, czy młodych na ławie oskarżonych będzie przybywać, czy ubywać. Książka pomoże uświadomić młodzieży, że wiele problemów można rozwiązać bez wchodzenia w konflikt z prawem.

Spotkanie z Anną Marią Wesołowską, 19 września o godz. 18:00 w salonie przy ul. Ratajczaka 44.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz