Komorniki

Muzeum w Szreniawie zaprasza

Muzeum Rolnictwa w Szreniawie (12)  Foto: materiały prasowe muzeum

Muzeum Narodowe Rolnictwa w Szreniawie ponownie zaprasza gości, choć z powodu obostrzeń nie będziemy mogli korzystać ze wszystkich atrakcji, jakie oferuje.

W trosce o zdrowie nas wszystkich możemy zaoferować tylko ograniczony zakres usług dla wizytujących naszą instytucję kultury – wyjaśnia Mariusz Gąszczołowski z Muzem – przewidujemy stopniowe, trzyetapowe otwarcie.

W pierwszym etapie, dostępne będą dla nas Park, Podwórze folwarczne, Ekspozycje plenerowe, skansen pszczelarski, wystawa agrolotnicza, wiaty z maszynami, teren prezentujący zaopatrzenie wsi w wodę, kieraty, wybiegi ze zwierzętami, sad z dawnymi odmianami drzew owocowych oraz woliery z ptactwem.

Pozostałe ekspozycje oraz wieża widokowa pozostają niestety nadal zamknięte. Po ekspozycji nie oprowadzi nas też w tej chwili przewodnik, nie odbywają się lekcje muzealne i podobne wydarzenia jak choćby weekendowe spotkania z widzem czy spotkania z żywnością tradycyjną.

W przypadku oddziału Muzeum w Uzarzewie do dyspozycji zwiedzających jest park, w którym można obejrzeć wiele gatunków drzew znajdujących się na ścieżce edukacyjnej oraz z zewnątrz pałacu z połowy XIX wieku – dodaje Mariusz Gąszczołowski – w swarzędzkim oddziale Muzeum udostępniony zostaje park wraz z kolekcją plenerową zabytkowych uli oraz szkółki roślin miododajnych.

Oddziały w Jaraczu i Nowym Tomyślu zostaną otwarte z chwilą uzyskania zezwoleń Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej co ma nastąpić niebawem.

Spacery po dostępnych miejscach powinny się odbywać oczywiście z zachowaniem odpowiedniej odległości między osobami. W wyznaczonych miejscach będziemy też mogli zdezynfekować ręce.

Mimo ograniczeń zachęcamy Państwa do odwiedzin Muzeum nawet w tak uszczuplonej formie i do obcowania z kulturą w wydaniu naszego Muzeum – przekonuje Mariusz Gąszczołowski – lczymy, że z biegiem czasu i w następnych etapach będziemy mogli poszerzać ofertę dla Państwa.

Muzeum w Szreniawie zaprasza codziennie oprócz poniedziałków od 9:00 do 17:00. Za bilet spacerowy zapłacimy 5 złotych od osoby. W soboty wstęp bezpłatny

Użyte w artykule zdjęcia: materiały prasowe, materiały prasowe muzeum

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz