MUKS nie zdobył medalu

MUKS Poznań - Grot F&F Automatyka Pabianice  Foto: lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter

W ostatnim meczu 1 ligi kobiet sezonu 2021/22 MUKS Poznań przegrał z Grot F&F Automatyka Pabianice 42:61. tym samy zajął czwarte miejsce w tabeli.

Po spotkaniu wyjazdowym poznanianki miały jeden punk przewagi. W Poznaniu wystarczyło zremisować, żeby ostatecznie zająć trzecią pozycję w tabeli i zdobyć brązowy medal. Nikt nie spodziewał się łatwego meczu, jednak ostateczny wynik był sporym zaskoczeniem.

Przez półtora kwarty mecz był bardzo wyrównany. Po zdobyciu 26. punktu podopieczne Macieja Brodzińskiego zatrzymały się. Przerwa w grze przyniosła jeszcze więcej szkody, Poznanianki w tej kwarcie zdobyły cztery punkty. Dwa na początki i dwa na końcu. W tym czasie pabianiczanki odjechały na 14 punktów i trzecia cześć spotkania zakończyła się wynikiem 30:44. W ostatniej partii poznanianki przez chwilę walczyły, jednak przyjezdne doprowadziły do dwudziestopunktowej przewagi. I cały czas kontrolowały przebieg tej części spotkania.

Zagraliśmy dzisiaj bardzo słabe spotkanie. Chyba najsłabsze ze wszystkich, które graliśmy na własne hali. Boli to podwójnie, ponieważ bardzo chcieliśmy zająć trzecie miejsce, pożegnać się fajnie z kibicami. Niestety się nie udało. Dlatego z tego miejsca chciałbym podziękować za doping przez cały sezon, za to że kibice wspierali te młode dziewczyny, no i jednocześnie przeprosić za tak słaby występ w tym meczu – tłumaczył po meczy trener MUKSu Maciej Brodziński.

Nie zasłaniamy się tutaj kontuzjami – Jeśli się robi trzydzieści strat w meczu i rzuca czterdzieści dwa punkty na własnej hali.Po prostu byliśmy dzisiaj słabsi i to Pabianice zasłużyły na trzecie miejsce.