K U L T U R A

Muchy zapraszają na 18-stkę

10 lat zespołu Muchy - Muchy - Poznań 10.10.2014 r.  Foto: LepszyPOZNAN.pl / Paweł Rychter

Niegdyś „najlepszy polski zespół bez kontraktu” i nadzieja rodzimej alternatywy, dziś jeden z najważniejszych zespołów w kraju świętujący osiemnastkę. W listopadzie Muchy zagrają wyjątkowy, urodzinowy koncert. Zespół wystąpi 26 listopada w poznańskim klubie Tama.

Muchy powstały w 2004 roku, trzy lata później debiutowały kultowym już albumem „Terroromans”. W ciągu osiemnastu lat muzycznej działalności grupa wydała pięć studyjnych płyt, album koncertowy oraz z muzyką do filmu. Już debiutancką płytą zaskarbili sobie przychylność krytyków i podbili serca słuchaczy. Na przestrzeni lat zespół zdobywał wiele nominacji i nagród, a do kanonu polskiego rocka początków stulecia weszły takie utwory jak „Miasto doznań”, „Najważniejszy dzień”, „Przesilenie”, „Nie przeszkadzaj mi, bo tańczę” czy w końcu „Szaroróżowe”. Gdy w 2021 roku powrócili z albumem o tym samym tytule szybko okazało się, że czekały na nich tysiące fanów i branża muzyczna, która w maju 2022 roku nagrodziła album Fryderykiem w kategorii „Album – Rock”.

Gdy zakładaliśmy ten zespół na 2-gim roku studiów, myślałem, że to zabawa na 2 – 3 lata, zanim nie sięgnie nas ręka dorosłości. Oczywiście, wszystko zawsze robiliśmy na serio i na 200%. Może to dzięki temu możemy teraz wspólnie poświętować ten szalony, jak na rokendrola staż! – wspomina Michał Wiraszko.

18-stkę zespół postanowił uczcić koncertem w mieście, w którym wszystko się zaczęło. 26 listopada Muchy zagrają swoje największe przeboje, utwory uwielbiane przez fanów i te wydane na ostatnim albumie w Poznaniu, podczas koncertu w klubie Tama.

Bądźcie z nami – poświętujmy pełnoletniość i wszystkie wspaniałe rzeczy, które przytrafiły się w tym szaroróżowym roku, na czele z Fryderykiem! Regularnie zamierzamy odsłaniać kolejne karty tego wydarzenia, a po drodze będzie jeszcze parę niespodzianek. Miasto doznań zabrzmi tego dnia wyjątkowo – zaprasza muzyk dodając, że koncert będzie zamykał pewien rozdział w historii grupy i będzie ostatnim przed dłuższą przerwą koncertem w rodzinnym mieście Much.

Bilety na tę 18-stkę są już w sprzedaży

Muchy – 18-lat

Klub Tama
sobota, 26.11.2022, godzina 20:00

Bilety od 79 PLN

Użyte w artykule zdjęcia: LepszyPOZNAN.pl / Paweł Rychter

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz