POZnań

MPK zakupiło nowe autobusy

Wizualizacja autobusu Mercedes-Benz Conecto G  Foto: materiały prasowe / UMP

Autobusy Mercedes-Benz Conecto G znajdą się we flocie Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Poznaniu. Przewoźnik oraz EvoBus Polska podpisały umowę na dostawę 15 niskopodłogowych, przegubowych autobusów miejskich z napędem konwencjonalnym. MPK skorzysta też z prawa opcji i kupi kolejnych 5 takich pojazdów.

Zależy nam na tym, aby komunikacja miejska była jak najbardziej niezawodna, a podróże naszymi pojazdami bezpieczne i komfortowe. Utrzymanie wysokiego standardu floty realizujemy między innymi poprzez sukcesywną wymianę wysłużonych pojazdów na nowe – mówi Krzysztof Dostatni, prezes Zarządu MPK Poznań. – Autobusy przegubowe, które kupujemy, zastąpią wycofywane z ruchu liniowego  ponad 15-letnie pojazdy, które nie spełniają najwyższych norm emisji spalin.

Najkorzystniejszą ofertę w przeprowadzonym przez MPK Poznań postępowaniu przetargowym złożyła firma EvoBus Polska i to ona dostarczy nowe autobusy przegubowe. 20 pojazdów Mercedes-Benz Conecto G ma dotrzeć do poznańskiego przewoźnika najpóźniej latem przyszłego roku (termin dostaw mija z końcem lipca 2023 roku).

Mercedes-Benz Conecto to sprawdzony model autobusu doceniany w wielu polskich miastach za swoje wyjątkowe walory ekonomiczno-użytkowe. Jest nam bardzo miło, że odpowiadając na zdefiniowane w przetargu potrzeby zamawiającego mogliśmy zaoferować pojazdy tego nowoczesnego, bezpiecznego i ekonomicznego modelu autobusu marki Mercedes-Benz – mówi Artur Konarski, prezes Zarządu EvoBus Polska.

Autobusy Mercedes-Benz Conecto G będą wyposażone podobnie jak pozostałe we flocie MPK Poznań. Będą niskopodłogowe, przystosowane do przewozu osób poruszających się na wózku inwalidzkim. Przestrzeń  zostanie wyposażona w klimatyzację, monitoring oraz system informacji pasażerskiej, składający się z czytelnych, nowoczesnych tablic kierunkowych i wyświetlaczy w środku autobusu, systemu zapowiedzi głosowych i monitorów informacji publicznej.

Wykonawca jednak nie tylko dostarczy pojazdy, ale także przeszkoli pracowników w zakresie ich obsługi (w szkoleniach wezmą udział kierowcy oraz służby techniczne spółki). To szczególnie istotne z uwagi na to, że będą to pierwsze autobusy przegubowe z “gwiazdą” we flocie MPK Poznań.

Użyte w artykule zdjęcia: materiały prasowe / UMP

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz