POZnań

Startują kolejne lokalizacje Betlejem Poznańskiego

Betlejem Poznańskie na rynku Łazarskim 04.12.2021  Foto: lepszyPOZNAN.pl/Ewelina Jaśkowiak

W sobotę, 3 grudnia tradycyjne jarmarki świąteczne rozpoczną się na placu Kolegiackim i rynku Łazarskim. W weekend otwarcia dla mieszkańców i turystów przygotowano szereg atrakcji – pokaz rzeźbienia w lodzie, występy artystów, targ sztuki czy nietypowe wykonanie kolędy “Cicha noc”. W niedzielę przed urzędem miasta Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania oficjalnie rozświetli miejską choinkę.

Tegoroczna edycja Betlejem Poznańskiego jest największą w historii tej imprezy. Kiermasz działa już na pl. Wolności oraz terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. 3 grudnia otwarte zostaną jarmarki na pl. Kolegiackim i rynku Łazarskim. 

Magia świąt na placu Kolegiackim 

W sobotę o godzinie 17:00 uczestników – szczególnie najmłodszych – w świąteczny nastrój wprowadzi spektakl Teatru Fuzja “Takich Świąt jeszcze nie było”. Z kolei w niedzielę o godz. 12:00, będzie można wziąć udział w nietypowym wykonaniu “Cichej nocy” – klasyczna kolęda “zabrzmi” w polskim języku migowym. Tego samego dnia o godz. 17:00 prezydent Poznania, Jacek Jaśkowiak oficjalnie rozświetli miejską choinkę. Nie zabraknie także stoisk m.in. z grzanym winem i świątecznymi smakołykami. 

Jarmark świąteczny na pl. Kolegiackim potrwa do 18  grudnia. Będzie czynny od poniedziałku do niedzieli w godz. 11:00-20:00.

Betlejem na rynku Łazarskim

W weekend otwarcia (3-4 grudnia) na poznaniaków i turystów czeka strefa warsztatowa, gdzie będzie można wykonać świąteczne kartki i ozdoby czy napisać list do Św. Mikołaja. Popołudnie najmłodszym umili spektakl lalkowy “Klaudek i Klaudynka – zabawy zimowe” w wykonaniu Teatru Dzieci Miłość (godz. 12:00). Będzie można zobaczyć pokaz rzeźbienia w lodzie (godz. 13:00), a także posłuchać koncertu zespołu Golden Collective, przywitać Św. Mikołaja, który przyjedzie na motorze oraz spróbować słodkiego poczęstunku z okazji 1. urodzin rynku Łazarskiego (wszystko to od godz. 14:00). 

Z kolei w niedzielę dzieci będą mogły obejrzeć spektakl “Sasza i Bałwan” przygotowany przez Teatr Fuzja (godz. 12:00). Drugi dzień weekendu otwarcia uświetni także koncert artystów z Teatru Muzycznego (godz. 14:00). Odbywać się będą również Targi Sztuk Pięknych, czyli cykliczne wydarzenie umożliwiające obcowanie ze sztuką oraz rzemiosłem (godz. 12:00-17:00).

Świąteczny jarmark na Łazarzu potrwa do 18 grudnia. Będzie czynny od wtorku do czwartku w godzinach 12:00-19:00, w piątki 11:00-19:00,  a w weekendy 11:00-20:00.

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl/Ewelina Jaśkowiak

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz