Aglomeracja

Jak najlepiej dojechać na Red Bull X-Fighters

Red Bull X-Fighters World Tour 2011  Foto: Daniel Grund/Red Bull X-Fighters

Red Bull X-Fighters World Tour 2011 Foto: Daniel Grund/Red Bull X-FightersDzisiaj na Stadionie Miejskim przy ulicy Bułgarskiej odbędą się zawody „Red Bull X-Fighters”. Aby dotrzeć na stadion i nie ugrzęznąć w korkach warto zapoznać się ze zmianami w komunikacji miejskiej. Osoby posiadające bilet na zawody „Red Bull X-Fighters” upoważnione są do przejazdu środkami komunikacji miejskiej organizowanymi przez Zarząd Transportu Miejskiego na terenie Poznania bez dodatkowych opłat od godziny 13.00 w dniu 6 sierpnia do godziny 1.00 w dniu 7 sierpnia. Warto zostawić swoje auto na parkingu i dotrzeć do stadionu komunikacją miejską.

BIMBY – w dniu imprezy uruchomiona będzie dodatkowa  linia tramwajowa nr 30 z której będzie można korzystać od 17:00 do 21:00. Będzie można nią dojechać z Ronda Kaponiera przez Święty Marcin, Towarową, most Dworcowy, Roosevelta i przez Grunwaldzką do Budziszyńskiej.

Bimby na liniach 1, 6, 13 i 15 wzmocnione zostaną dodatkowymi wagonami. Aby ułatwić dojazd na parkingi zorganizowane przy ulicy Cmentarnej, po zakończeniu imprezy tramwaje linii nr 30 kursować będą do pętli Junikowo.

AUTOBUSY – również będą “wzmacniane”. Na liniach nr 50, 63, 91 i A kursować będą dłuższe autobusy. Choć samochody nie będą mogły wjechać na ulicę Bułgarską między Grunwaldzką a Marcelińską, pojadą tym zamkniętym odcinkiem autobusy. Po zakończonych zawodach również autobusy 50, 63, 91 i A korzystać będą  musiały z objazdów. Nieczynne będą przystanki „Bułgarska”, „Marszałkowska” i „Rycerska”.

linia nr 50 ( w obu kierunkach) … – Bułgarska – Marcelińska – Grochowska – Promienista – Ściegiennego – …
linia nr 63 ( w obu kierunkach) … – Bukowska – Grochowska – Promienista – Ściegiennego – …
linia nr 91 ( w obu kierunkach) … – Bułgarska – Marcelińska – Grochowska – Promienista – Taczanowskiego – Jugosłowiańska – …
linia A ( w obu kierunkach) …- Bukowska – Grochowska – Promienista – Taczanowskiego – Jugosłowiańska -…

Jak dojechać na Stadion Miejski z Dworca Głównego PKP? Najszybciej oczywiście tramwajem. Bimby linii nr 6 lub 30 odjeżdżać będą z przystanku Most Dworcowy.

Osoby chcące dostać się na zawody z Lotniska Ławica powinny skorzystać z autobusów linii nr 59 dojeżdżając do przystanku Jasna, a następnie przesiąść się na autobus
linii nr 50 jadący w kierunku Górczyna.

SAMOCHÓD. Zorganizowane zostaną parkingi P2 i P3 na ulicy Cmentarnej (przy ulicy Grunwaldzkiej). Z nich dojść można wzdłuż ulicy Cmentarnej do przystanku tramwajowego “Wieruszowska”. Na stadion dojechać będzie można liniami nr 1 lub 13.

Kolejny parking P5 czynny będzie na terenie Centrum Handlowego Poznań Plaza (Winogrady). Na zawody dojedziemy z tego miejsca tramwajami linii nr 15 z przystanku “Lechicka – Poznań Plaza”.

Skorzystać będzie można także z parkingu P6 na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich przy ulicy Matejki (parking płatny). By dojechać na imprezę skorzystać trzeba będzie z bimby linii nr 6, 13, 15 i 30 z przystanku Matejki.

Informacja o parkingach typu Park & Ride zorganizowanych w Poznaniu dostępna będzie w dniu imprezy w punktach poboru opłat na Autostradzie A2 (Nagradowice, Gołuski).

RedBull X Fighters Komunikacja Foto: ZTM

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz