Pobiedziska

Można już grać, boiska gotowe!

Nowe boiska w Pobiedziskach Letnisku (listopad 2020)  Foto: UMiG Pobiedziska / T. Chmielewski

Mieszkańcy mogą już korzystać z nowego kompleksu wielofunkcyjnych boisk sportowych w Pobiedziskach Letnisku.

Jedno boisko jest ze sztuczną trawą, do złudzenia przypominającą naturalną, drugie ma nawierzchnię wykonaną z poliuretanu. Wokół nich ustawiono latarnie i zamontowano siatki wyłapujące zbyt mocno wystrzelone piłki. Pierwsze z boisk, ze sztuczną trawą ma 1860 m², a drugie 613 m².

Zanim na boiskach ułożona została trawa i rozsypany piasek kwarcowy i granulat, wykonana została podbudowa ze specjalnej mączki z kamienia dolomitowego i odpowiedniego gatunku gliny

Pierwsze wrażenia z boiska są fantastyczne – cieszy się Ireneusz Antkowiak, Burmistrz Miasta Gminy Pobiedziska.

Jeden z radnych podkreślał, że jest bardzo duże chęć korzystania z nowego obiektu przez mieszkańców. Dodał, że ma nadzieję, że boiska nie będą służyły wyłącznie szkole.

Zdaniem wykonawcy obecny obiekt powinien służyć mieszkańcom 15, a może 20 lat, w zależności od intensywności użytkowania. Żywotność obiektu zależeć będzie też od regularności serwisowania.

Budowa wielofunkcyjnych boisk kosztowała 1.200.000,00 złotych. Wkrótce mają też tutaj powstać szatnie i toalety.

Boiska objęte zostaną ponadto monitoringiem – dodaje mówi Burmistrz Miasta i Gminy Pobiedziska – a nad tym, co będzie się na nim działo czuwać będzie dyrekcja Zespołu Szkół im. Konstytucji 3 Maja i specjalnie wyznaczony pracownik.

Użyte w artykule zdjęcia: UMiG Pobiedziska / T. Chmielewski

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz