Pobiedziska

Wsparcie dla oddziału covidowego

Wsparcie dla szpitala w Puszczykowie  Foto: UM Pobiedziska

Szpitale, w których przebywają pacjenci zakażeni koronawirusem, borykają się z wieloma problemami. Brakuje w nich między innymi środków higieny osobistej, wody w butelkach, ale przydają się także książki dla przebywających tutaj chorych.

Dary, które mają trafić do pacjentów Oddziału Covidowego Szpitala w Puszczykowie, przekazali ostatnio mieszkańcy Pobiedzisk. Zbiórki darów prowadzone były przed remizami Ochotniczych Straży Pożarnych w Biskupicach i w Pobiedziskach.

Mieszkańcy Pobiedzisk i Biskupic przynieśli dziesiątki zgrzewek wody, paczuszki z krzyżówkami, książkami, artykułami higieny osobistej. Były to rzeczy, które wymienione były w apelu do mieszkańców zamieszczonym na portalu społecznościowym.

Za inicjatywę i przeprowadzenie zbiórki podziękował jeden z mieszkańców Pobiedzisk, który jest zakażony w koronoawirusem i w tej chwili przebywa w szpitalu pod tlenem. Jego żona, również zakażona koronawirusem, pozostała w domu.

Właśnie z tego miejsca należy docenić takie starania czynione bez medialnego szumu płynące z serca – pisała Pan Marek – są to bardzo trudne chwile, które powinny prowadzić do jednoczenia społeczeństwa. Proszę mi wierzyć. Większość ludzi pracujących w służbie zdrowia robi to z daleko idącym poświęceniem. Właśnie takie działania wracają wiarę w ludzi.

W przeprowadzenie zbiorki zaangażowali się druhowie z OSP Biskupice oraz z OSP Pobiedziska. Zebrane dary zostały przewiezione do Szpitala w Puszczykowie.

Użyte w artykule zdjęcia: UM Pobiedziska

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz