Sport

Można będzie otworzyć boiska

Orlik w Bogucinie_2  Foto: UM w Swarzędzu

Po tym, jak mogliśmy znów wybrać się do lasu czy parku, wkrótce przyjdzie czas na boiska i inne miejsca, w których będziemy mogli uprawiać sport na otwartej przestrzeni. Pewne ograniczenia jednak pozostaną.

Pierwszym etapem powrotu do nowej rzeczywistości, czyli możliwość indywidualnego trenowania np. w parkach i lasach, został już uruchomiony. Teraz czas na kolejne, zaplanowane przez rząd, etapy. Od poniedziałku 4 maja będziemy mogli uprawiać sport m. in. dzięki otwarciu orlików i boisk, gdzie będzie mogło przebywać nie więcej niż 6 osób.

W drugim etapie zbliżamy się do udostępnienia boisk i tych różnych miejsc uprawiania sportu, które są na otwartej przestrzeni – poinformował Mateusz Morawiecki – w 2 etapie również orliki, na boiskach, na których grać będzie mogło nie więcej niż 6 osób, a więc także dla innych dyscyplin sportowych, jak tenis ziemny też na otwartej przestrzeni, gdzie wiadomo, że może grać 2 albo 4 zawodników też stanie się dopuszczalne.

Na boiska wrócą piłkarze. Rozgrywki Ekstraklasy po przymusowej przerwie zostaną wznowione w piątek 29 maja, choć pierwsze mecze odbywać się będą bez udziału kibiców. Nieco później, już w czerwcu, wznowione będą zawody żużlowe.

(PAP) mro/ par/

 

Użyte w artykule zdjęcia: UM w Swarzędzu

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz