Aglomeracja

Może byś tak wpadł popedałować?

Operator bedzie zarabiał na reklamach  Foto:

Pogoda co prawda zachęca do jazdy rowerem, ale już za kilka dni ma być słonecznie i ciepło, a wtedy na pewno wzrośnie liczba rowerzystów i zainteresowanie nowym system wypożyczeń jednośladów.

Poznański System Rowerów Publicznych będzie składał się z 7 stacji, w których znajdować się będzie od 10 do 15 rowerów, przypiętych do specjalnych stojaków. Na stacji zamontowany jest system elektroniczny umożliwiający wypożyczania, zwrot oraz rejestrację.

Operator bedzie zarabiał na reklamachWypożyczenie roweru na początek może wydać się skomplikowane, ale podobne procedury przechodzili wcześniej mieszkańcy Wrocławia, Warszawy albo Berlina.

Przede wszystkim należy zarejestrować się w systemie Nextbike, podać wymagane dane, zatwierdzić regulamin i wpłacić opłatę inicjacyjną, która pozwala na korzystanie z rowerów Nextbike 24 godziny na dobę w okresie od wiosny do późnej jesieni.

Podchodząc do stacji należy wcisnąć ikonkę „WYPOŻYCZ”, dalej autoryzować wypożyczenie numerem telefonu i kodem PIN wygenerowanym przy rejestracji lub każdą kartą typu ‘paypass’ (kartę można zarejestrować w terminalu podczas pierwszego wypożyczenia roweru). Wyświetlony komunikat pozwala na odbezpieczenie pojazdu i można ruszać w drogę!

Musimy pamiętać, że darmowa jazda obowiązuje przez pierwsze 20 minut jazdy, a maksymalne wypożyczenie nie powinno przekraczać 12 godzin. Za jazdę od 21 do 60 minut zapłacimy 2 zł, a za każdą kolejną godzinę – 4 zł.

Poznański system, który startuje 15 kwietnia, będzie połączony z innymi systemami roweru publicznego, między innymi we Wrocławiu, na warszawskim Bemowie czy Berlinie, co pozwalana na wypożyczenie roweru w tych miastach bez dalszych formalności,

Stacje rowerowe w Poznaniu usytuowane będą w 7 lokalizacjach: na Moście Teatralnym, Dworcu PKP, rondzie Rataje (przy dworcu MPK), rondzie Śródka (przy dworcu MPK), skrzyżowaniu ulic Garbary i Małe Garbary i na placu Wolności. Pierwsza stacja jest już gotowa, znajduje się przy Starym Browarze.

1 komentarz

kliknij by dodać komentarz


  • fajnie, ale jak zwykle opoznienie, i okazuje sie ze oplata poczakowa wynosi 10 zl a nie jak zapowiadano 1 zł!