Mosina SieBuduje

Mosińskie TBS buduje

Mosińskie TBS buduje  Foto: MTBS

Kolejne 4 bloki, a w nich łącznie 64 mieszkania na wynajem planuje wybudować Mosińskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego. Prace w Krośnie przy ul. Bocznej mają się rozpocząć wiosną przyszłego roku, a całość ma być gotowa latem 2019 roku.

Będą to mieszkania dwu i trzypokojowe, z kuchnią lub aneksem kuchennym, łazienką i przedpokojem. Będą miało powierzchnię od 43 do 72 m². W większych mieszkaniach dodatkowo będą garderoby. Każde mieszkanie będzie miało także balkon, oraz wydzielone pomieszczenie w piwnicy.

W momencie oddania mieszkań lokatorom będą one gotowe do zamieszkania. Ściany zostaną pomalowane na biało, na podłogach położona zostanie wykładzina z PCV, zamontowana też będzie stolarka okienna i drzwiowa, kontakty i włączniki, kaloryfery wraz z głowicami termostatycznymi. Łazienka wyposażona będzie w miskę ustępową, wannę, umywalkę, przyłącze do pralki oraz komplet baterii. Na wyposażeniu kuchni będzie kuchenka elektryczna z piekarnikiem.

W każdym budynku zlokalizowana będzie kotłownia gazowa, a także pomieszczenia wspólne jak suszarnie oraz pomieszczenia na wózki i rowery. Wokół budynków powstaną parking, miejsca postojowe, drogi, chodniki i śmietnik.

Pierwszym etapem ubiegania się o mieszkanie jest złożenie wniosku wraz z deklaracją o dochodach, a po złożeniu wniosku i jego wstępnej weryfikacji jest on rozpatrywany przez komisję kwalifikacyjną która, powoływana jest przez Radę Nadzorczą Spółki – przypomina Adam Ejchorst, Prezes Zarządu MTBS – ostateczny termin złożenia wniosków o najem mieszkania w tym etapie mija 5 stycznia 2018 roku i wnioski złożone po tym terminie rozpatrzone będą na kolejnych posiedzeniach Komisji kwalifikacyjnej.

Pierwszeństwo w przydziale mieszkania mają osoby zamieszkałe, bądź osoby związane pracą z Gminą Mosina, nie posiadające tytułu prawnego do innego lokalu mieszkalnego w tej samej miejscowości. Brany pod uwagę jest również dochód.

Komisja kwalifikacyjna podczas swoich prac stworzy listę wnioskodawców, którym zaproponowany zostanie najem mieszkań. Z osobami znajdującymi się na liście podpisane zostaną umowy dotyczące partycypacji w kosztach budowy mieszkania.

Wstępnie ustalona kwota partycypacji wynosi 1.050,00 zł za 1 m² mieszkania i w dniu podpisania umowy najmu nie przekroczy 30% kosztów budowy tego mieszkania – dodaje Adam Ejchorst – wstępnie ustalony czynsz za wynajem wynosi 13,90 zł za 1 m² mieszkania.

Te kwoty są jednak szacunkowe. Faktyczna ich wysokość zostanie określona dopiero po wyborze wykonawcy całej planowanej inwestycji.

Użyte w artykule zdjęcia: MTBS

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz