K U L T U R A

Moscow City Ballet – Jezioro Łabędzie

Moscow City Balet - Jezioro Łabędzie  Foto: materiały prasowe / makroconcert

Najsłynniejszy rosyjski balet Smirnova szerzej znany jako Moscow City Ballet wystąpi w Poznaniu w Sali Ziemi w niedzielę 1 grudnia.

Jezioro Łabędzie to opowieść mówiąca o walce dobra ze złem, o potędze miłości i uczuciu przekraczającym granice życia i śmierci. Sukces tego spektaklu opiera się na wspaniałej choreografii i muzyce. Prostota wątku dramatycznego i wzruszająca interpretacja miłości Odetty i Zygfryda jako symbolu potęgi uczucia, które są ilustrowane niezwykłymi układami tanecznymi. Obrazują one przeżycia duchowe bohaterów. Czarujące walce, dumne rytmy poloneza, ognisty taniec hiszpański i pełen temperamentu czardasz hipnotyzują i wprowadzają w niezwykły nastrój. Niewątpliwym walorem jest muzyka, która urzeka pięknem i subtelnością melodyki. Od pierwszego do ostatniego taktu wiąże temat w jednolitą treść. Dziewczęta zaklęte w Łabędzie, Zły Duch i uczucia przekraczające granicę życia i śmierci niezmiennie wzruszają widzów na całym świecie.

Spektakle rosyjskich tancerzy przeniosły widzów w świat jak z dziecięcych marzeń: kolorowy, bajkowy, pełen magii i czarów, w którym wszystko zawsze dobrze się kończy.

Moscow City Ballet – Jezioro Łabędzie
Sala Ziemi
niedziela, 01.12.2019 r., godzina 19:00

Użyte w artykule zdjęcia: materiały prasowe / makroconcert

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz