Sport

Mógł biegać na całym świecie – wybrał Poznań!

Wings for Life World Run  Foto: Łukasz Nadraczew / Wings for Life World Ru

Do Światowego Biegu Wings for Life pozostały 3 miesiące. Na listach startowych pojawili się już ubiegłoroczni zwycięzcy. Tomek Walerowicz, mógł jako nagrodę wskazać dowolną lokalizację biegu w 2017 roku na całym świecie i wybrał…. Poznań!

Agnieszka JanasiakW tym biegu najważniejszy jest charytatywny cel – opłaty startowe przekazywane są na badania nad urazami rdzenia kręgowego oraz budowanie społecznej świadomości tego problemu. Poruszający serca i wyobraźnię jest fakt, że to wydarzenie odbywa się równocześnie w kilkudziesięciu lokalizacjach na świecie.

Uczestnicy w tym samym momencie startują i starają się pobiec jak najdalej, aż do momentu, kiedy zostaną „złapani przez metę”. W ubiegłym roku do biegu rozgrywanego jednocześnie w 12 strefach czasowych, zarejestrowało się 130 732 osoby reprezentujące 203 narodowości.

Wśród nich byli ci, którzy regularnie biorą udział w masowych imprezach biegowych, jak i tacy, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z tym sportem. Każdy biegnie własnym tempem, samemu decydując czy pokona „dychę”, „półmaraton”, „ultramaraton”. A może nieco ponad kilometr, jak było w przypadku 16-letniego Adama, który powracał do sił po walce z chorobą.

O ponowne zwycięstwo w Polsce zawalczy Tomasz Walerowicz, który w nagrodę za ubiegłoroczne krajowe zwycięstwo (pokonał 71,12 km) mógł wybrać dowolną lokalizację na świecie, gdzie pobiegnie 7 maja 2017 r. Wybrał Poznań.

O tym, gdzie wystartuję w tym roku zdecydował mój syn Bartek. Początkowo chciał wybrać Japonię, ale w tym roku jest to nie możliwe. 24 stycznia urodziła się moja córeczka Zosia i Bartek jako super starszy brat stwierdził, że jest ona za mała, aby latać, więc jak nie ma Japonii to zostajemy w Polsce mówi Walerowicz, zwycięzca 3. edycji biegu, który w imprezie wystartuje już 3. raz.

Do udziału zachęca też, mieszkająca w Poznaniu, Agnieszka Janasiak. Agnieszka uciekała przed metą 39,94 km i w kategorii kobiet wygrała ubiegłoroczną, polską odsłonę biegu. Chociaż ma za sobą kontuzję, deklaruje ambitny cel – ponowne zwycięstwo, tym razem w Australii.

Zapisy trwają na stronie: www.wingsforlifeworldrun.com. Nie warto jednak zwlekać z rejestracją, gdyż założony jest limit uczestników. Opłata startowa 120 zł przeznaczana jest w całości na badania nad urazami rdzenia kręgowego.

Tomasz Walerowicz

Użyte w artykule zdjęcia: Łukasz Nadraczew / Wings for Life World Ru, Damian Kramski / materiały prasowe, Mygoal / materiały informacyjne

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz