Aglomeracja

Młodzieżowa Rada Miasta Poznania

Młodzoeżowa Rada Miasta Poznania  Foto: UMP

Pierwsza kadencja Młodzieżowej Rady Miasta w Poznaniu dobiegła końca. 11 kwietnia, dokładnie 2 lata po otwarciu I sesji MRM, przewodniczący Karol Błasiński uroczyście zamknął obrady na ostatnim posiedzeniu tej kadencji.

Przez te dwa lata zwołaliśmy 14 sesji i podjęliśmy 73 uchwały, rozpoczęliśmy 21 inicjatyw i 3 razy braliśmy udział w kongresie młodzieżowych rad miejskich. Spędziliśmy w Sali Sesyjnej 1700 minut. To mnóstwo czasu i ogrom doświadczenia – powiedział Karol Błasiński w podsumowaniu prac młodzieżowej rady, której przewodniczył.

Celem działania rady jest reprezentowanie interesów poznańskiej młodzieży, wspieranie aktywności młodych oraz upowszechnianie idei samorządowej. Rada Miasta Poznania powołała Młodzieżową Radę specjalną uchwałą w lutym 2014 roku.

Gratuluję wam tej cennej inicjatywy i mam nadzieję, że czas spędzony tutaj był dla was nauką samorządności. Ufam, że nauczyliście się radzić z problemami i szukać porozumienia – powiedział Grzegorz Ganowicz, przewodniczący Rady Miasta Poznania.

Działania MRM mają charakter doradczy, pełni ona rolę reprezentacji młodzieży, a jej członkowie są wybierani w demokratycznych wyborach na terenie szkół ponadgimnazjalnych.

Bardzo mi miło, że dotrwaliście do końca kadencji, że wciąż pracujecie i chcecie rozwijać ten organ – pogratulował obecnym radnym Adam Janczewski, inicjator i pierwszy przewodniczący Młodzieżowej Rady Miasta w Poznaniu. Jego mandat wygasł w trakcie trwania kadencji, ponieważ w międzyczasie ukończył szkołę. – Statut mówi, że w MRM pracować mogą wyłącznie uczniowie szkół ponadgimnazjalnych. Sam z resztą pisałem ten statut, który później szlifowaliśmy z przewodniczącym “dorosłej” Rady Miejskiej Grzegorzem Ganowiczem – dodaje Adam Janczewski.

W uroczystej sesji, zamykającej pierwszą kadencję Młodzieżowej Rady Miasta w Poznaniu wzięli udział radni młodzieżowi, przewodniczący Rady Miasta Poznania Grzegorz Ganowicz oraz zaproszeni goście, w tym dyrektorzy szkół i byli radni MRM. Przewodniczący MRM Karol Błasiński podziękował także za współpracę Markowi Kalembie, dyrektorowi Biura Rady i Anicie Pawlińskiej, która koordynuje współpracę z MRM z ramienia Urzędu Miasta Poznania.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz