POZnań

Młodzi Ukraińcy przyjeżdżają do Poznania

Ukraińcy w Poznaniu  Foto: Oleksii Sokun / UMP

Dziś do Poznania przyjeżdża 22 osobowa grupa młodzieży ukraińskiej z partnerskiego miasta Charkowa. Pobyt w naszym mieście będzie dobrą okazją, aby ukraińska młodzież mogła oderwać się od codziennego życia, które toczy się obecnie na Ukrainie, targanej różnego rodzaju niepokojami i działaniami wojennymi.

Dla młodych poznaniaków będzie to dobre doświadczenie i lekcją solidarności z sąsiednim narodem. Czas spędzony w Poznaniu będzie wypełniony licznymi atrakcjami i wycieczkami do miejsc szczególnie ważnych dla historii Poznania, miasta będącego początkiem państwowości polskiej – informuje Paweł Adamów z Fundacji im. Macieja Frankiewicza, współorganizator pobytu młodzieży.

Wśród atrakcji znajdą się m.in. zwiedzanie Bramy Poznania, Muzeum Rogala, Nowego Zoo, a także wycieczka do Kórnika. Nie zabraknie również czasu na zabawę i rekreację. Wizyta Ukraińców w Poznaniu potrwa do 28 października.

Młodzież w wieku 12-18 lat wraz opiekunami przyjeżdża na zaproszenie Fundacji im. Macieja Frankiewicza, która realizuje projekt „Polsko-ukraińskiej współpracy młodzieży” w ramach programu Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz